Innowacje
Innowacja to termin, który ostatnio pojawia się na ustach wszystkich – zwłaszcza w kontekście nowych technologii oraz biznesu. Czy wiesz, czym tak naprawdę jest innowacja? I czy potrafisz nią skutecznie zarządzać?
Pokaż więcejRozwijaj sprzedaż, opierając się na tworzonej wartości dla klienta
Aby uzyskać najlepsze wyniki ze sprzedaży innowacyjnych produktów, współpracuj z klientami w celu określenia możliwości biznesowych i podzielenia się nimi.
Jak skutecznie wdrażać innowacje
Kreatywność pracowników jest jak mięsień, który można trenować. Ale nawet jeśli ją wyćwiczymy, to bez procesów innowacyjnych będzie trudno zrobić z niej użytek dla firmy. Liczy się gotowość do weryfikowania pomysłów i umiejętność ich przekształcania w realne rozwiązania. O systemowym podejściu do tworzenia innowacji w transformacji energetycznej opowiada Katarzyna Wszoła, dyrektorka ds. innowacji w Veolia Energia Polska. Rozmawia Joanna Koprowska z „MIT Sloan Management Review Polska”.
Proste wybory mogą mieć ogromne znaczenie dla cyfrowej współpracy
Dzięki prostym decyzjom dotyczącym wykorzystania narzędzi do współpracy zespoły mogą wejść na drogę, która prowadzi albo do inkrementalnych, albo przełomowych innowacji.
Uwolnij potencjał przełomowych innowacji
Trudno zgadnąć, która innowacja okaże się przełomowa. Dzięki kilku metodom można jednak znaleźć nieoczywiste sposoby na wykorzystanie nowych pomysłów, a tym samym zwiększyć szanse firmy na sukces.
Komentarz eksperta: Polska na ścieżce rozwoju innowacyjności
Aby przyspieszyć rozwój innowacji i poprawić pozycję Polski w europejskim rankingu innowacyjności, potrzebujemy wzmocnić współpracę między nauką a biznesem.
Komentarz eksperta: Algorytmy sztucznej inteligencji to nie szklana kula
Modele predykcyjne bazują na danych historycznych i opierają się na pewnych założeniach, które nie muszą sprawdzać się w rzeczywistości. Nassim Taleb, pisząc o czarnych łabędziach, słusznie podkreślał, że nawet najlepsze danenie mogą uchronić przed nieprzewidywalnymi zdarzeniami.
Jak równoważyć cenną tradycję z innowacyjnością
Jak unowocześnić uwielbiany produkt, aby trafił on w gusta nowych klientów?
Modele predykcyjne mogą nie nadążać za zmianami. Jak się przed tym uchronić?
Organizacje coraz częściej wykorzystują algorytmy analityczne, by wspomagać się przy podejmowaniu błyskawicznych decyzji w dynamicznie zmieniających się okolicznościach. Jednak te wysiłki często spełzają na niczym, niekiedy prowadząc do dramatycznych konsekwencji.
V Kongres „MIT Sloan Management Review Polska” – relacja
Wydarzenia ostatnich trzech lat sprawiły, że świat biznesu musiał dostosować się do nowych realiów przez nie wywołanych. Jak wykorzystywać AI, w tym ChatGPT, do usprawnienia pracy w firmie? Jak tworzyć kulturę innowacji i jak ją mierzyć? Jak dbać o dobrostan i inkluzywność w czasach pracy zdalnej i hybrydowej? Na czym polega zaangażowane przywództwo? Jaka jest rola liderów? Podczas V Kongresu MIT SMRP, wraz z uznanymi ekspertami i praktykami biznesu, odpowiadaliśmy na te pytania.
Innowacyjność po polsku
Często słyszy się, że polskie firmy są innowacyjne, a Polacy otwarci na nowe rozwiązania. Postanowiliśmy to zweryfikować u przedstawicieli firm, które określają się mianem innowacyjnych. Okazuje się, że choć mamy dobre podłoże technologiczne i merytoryczne, teoretyczny potencjał nie przekłada się na biznesową praktykę.
(Nad)ludzkie zdolności nowych technologii. Jak mogą przydać się w firmie?
Nowe technologie rewolucjonizują życie we wszystkich zakątkach świata i zmieniają sposób funkcjonowania firm. Przedstawiamy najciekawsze innowacje, które mogą już niebawem przydać się w biznesie.
Jacek Hutyra, Orange Polska: „Jedyny rodzaj działalności bez wpływu na klimat to jej brak”
O wpływie firm technologicznych na środowisko i klimat, a także o działaniach Orange Polska podejmowanych w celu redukcji emisji dwutlenku węgla mówi Jacek Hutyra, Climate Officer.
Katarzyna Dubno, Adamed Pharma: „Bez inwestycji farmacja nie istnieje”
Branża farmaceutyczna boryka się z wieloma problemami, ale mimo to nie ustaje w wysiłkach na rzecz innowacyjności. O tym, jak pogodzić imperatyw inwestowania w badania i rozwój z mocami produkcyjnymi, mimo niesprzyjających okoliczności, opowiada Katarzyna Dubno, dyrektorka ds. relacji zewnętrznych i ekonomiki zdrowia w firmie Adamed Pharma.
Artur Białkowski, Medicover Poland: „Branża medyczna musi korzystać z najnowszych technologii”
Digitalizacja nie tylko ułatwia pracę lekarzom, ale sprawia też, że sam pacjent może w pewnym zakresie postawić diagnozę.
Adaptacyjna kultura organizacyjna – wywiad z dr Christine McCarthy
Jak stworzyć środowisko pracy, które sprzyja innowacji i przyczynia się do wzrostu organizacji, zamiast go hamować? Przeczytaj wywiad z dr Christine McCarthy, dyrektor generalną TEC Leadership Institute, przeprowadzony przez Jacka Tomczyka, redaktora "ICAN Management Review".
XIII Europejski Kongres Gospodarczy
Sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze, internet rzeczy, nowe kompetencje na rynku pracy – dyskusje poświęcone cyfryzacji i nowym technologiom będą głównymi tematami tegorocznego kongresu.
Monetyzacja innowacji – jak kreować politykę cenową firmy w cyfrowym świecie?
Tworzenie strategii cenowej jest niezwykle ważnym, a jednocześnie trudnym zadaniem. To właśnie od niej zależą wyniki sprzedażowe firmy i jej pozycja na rynku. Jak zatem kreować politykę cenową w cyfrowym świecie? Z Madhavanem Ramanujamem rozmawia Paweł Górecki – wywiad w języku angielskim.
Kolejna edycja Kongresu MIT Sloan Management Review Polska: rozmawiamy o technologiach językiem biznesu
Interaktywne spotkania z prelegentami z całego świata, sesje Q&A, online-tables, warsztaty i dwie ścieżki tematyczne – tak prezentuje się trzecia edycja Kongresu. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-biznesowe w Europie Środkowo Wschodniej!
7 obszarów, w których prawo nie nadąża za nowymi technologiami
Aż 91% polskich przedsiębiorców uważa, że prawo nie nadąża za nowymi technologiami. Oto wykaz najbardziej opóźnionych – i zagrożonych – obszarów biznesu.
Problemy, jakie sprawia robotyzacja: 14 tysięcy poważnych wypadków w zakładach Amazonu tylko w 2019 roku
Robotyzacja i automatyzacja to przyszłość, a w coraz większym stopniu także teraźniejszość wielu firm, nie tylko przemysłowych. To ważna, a nawet jedyna droga rozwoju pewnych gałęzi biznesu, jednak nie znaczy to, że jest to droga prosta.