Sztuczna inteligencja, przetwarzanie w chmurze, Internet rzeczy, nowe kompetencje na rynku pracy – dyskusje poświęcone cyfryzacji i nowym technologiom będą jednym z głównych tematów XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz 6. European Tech and Start‑up Days.
Kongres odbędzie w dniach 20‑22 września 2021 r. w formule stacjonarnej - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz online. W ciągu trzech dni uczestnicy bedą mogli wysłuchać ponad 100 debat tematycznych i sesji dyskusyjnych, wśród nich co najmniej kilkanaście poświęconych najbardziej obiecującym kierunkom rozwoju nowej gospodarki, technologii i procesom, które zyskują w (post)pandemicznej rzeczywistości.
Uczestnicy wrześniowych debat porozmawiają o zmieniającej się sytuacji w gospodarce, wyzwaniach długoterminowych, związanych m.in. z cyfryzacją i nowymi technologiami a także omówią zagadnienia związane z zastosowaniem sztucznej inteligencji w wielu sektorach gospodarki i usług.
Kolejnymi z zaplanowanych tematów będą „gospodarka bezgotówkowa”, która niesie za sobą rewolucję w płatnościach i cyfrowy pieniądz. Nie zabraknie analiz związanych z przemysłem 4.0 i automatyzacją procesów biznesowych i produkcji.
Innowacje będą również myślą przewodnią debat w ramach „European Tech and Start‑up Days”. Internet Rzeczy (IoT), nowe technologie, których rozwój jest zależny od dostępu do 5G (VR, autonomiczne samochody, SmartCity, IoT, szeroko pojęta cyfryzacja), cyberbezpieczeństwo wobec postępującej zależności od technologii, problem wykluczenia technologicznego, a także przemysł kosmiczny – to tylko niektóre z tematów, o których będą dyskutować prelegenci start‑upowych debat.
W agendzie XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego i 6. European Tech and Start‑up Days uwzględniono także liczne wątki związane ze zmianami na rynku pracy oraz technologiami, które go zmieniają. Jednymi z ważniejszych tematów sesji będą rozmowy na temat przyszłości rynku pracy i edukacji.
Nie zabraknie też tematów poświęconych kompetencjom przyszłości w ramach przywództwa 5.0 dla liderek nowego świata. Sytuacja ekonomiczna, społeczna i mentalna kobiet w czasie pandemii i w czasach postcovid – analiza wyników badan´ przeprowadzonych przez znane firmy i os´rodki badawcze będzie motywem przewodnim debaty pt. „Przywództwo 5.0 – kluczowe kompetencje liderek przyszłos´ci „Eksperci zaprezentują także dokonania liderek społecznych ze s´wiata polityki i biznesu, omówią rolę self‑coachingu i mentoringu oraz efektywne zarza?dzanie społeczen´stwami i organizacjami.
Zgodnie z przyjętą przez organizatora polityką i „Zasadami bezpieczeństwa”, w tej edycji kongresu stacjonarny udział będą mogły wziąć osoby posiadające unijny certyfikat COVID potwierdzający szczepienie (od 14 dnia po podaniu pełnej dawki szczepienia do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki), status ozdrowieńca (po przebyciu COVID‑19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy), bądź negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (w okresie 48 godzin). Test będzie można także wykonać na miejscu, przed wejściem na teren wydarzenia.
Więcej informacji na temat XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego: