Transformacja cyfrowa to wiodący trend w biznesie. Warto jednak rozmawiając o niej, operować na konkretnych przykładach. Najlepszym praktykom dotyczącym transformacji cyfrowej będzie poświęcona unikatowa konferencja organizowana przez „MIT Sloan Management Review Polska”, która obędzie się już 27 maja.
O tym, jak budować przewagę konkurencyjną dzięki wykorzystywaniu nowych technologii, nowoczesnym stylom zarządzania i innowacyjnym sposobom myślenia opowiedzą m.in. najwięksi światowi eksperci z Massachusetts Institute of Technology:
Trish Cotter, dyrektor zarządzająca Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship podzieli się z uczestnikami tajnikami „Energy Leadership”.
Trish Cotter zajmuje się na MIT innowacyjnymi technologiami - od sztucznej inteligencji przez alternatywne źródła energii po nowe urządzenia medyczne - kierując przy tym programem uniwersyteckim z zakresu przedsiębiorczości. Jej wskazówki dla start‑upów są naturalnym przedłużeniem jej własnych przedsięwzięć, w tym dwóch udanych debiutów w roli przedsiębiorcy. Trish jest uważana za pionierkę STEM. Zaczynała jako inżynier, awansowała, a następnie piastowała stanowiska kierownicze, m.in. w Honeywell oraz Sun Microsystem. Doktorat na temat uczenia się w miejscu pracy na Uniwersytecie Pensylwanii uzupełnia jej doświadczenie.
Alex „Sandy” Pentland to jeden z największych autorytetów w dziedzinie wykorzystania metod obliczeniowych w naukach społecznych.
Profesor Pentland kieruje obecnie MIT Connection Science. Wcześniej pomagał tworzyć i kierować MIT Media Lab i Media Lab Asia w Indiach. Jest jednym z najczęściej cytowanych naukowców zajmujących się obliczeniami na świecie, a magazyn „Forbes” niedawno ogłosił go jednym z „7 najpotężniejszych naukowców zajmujących się danymi na świecie” obok m.in. z założycielami Google’a. Zasiada w zarządzie działającej przy ONZ fundacji Global Partnership for Sustainable Development Data. Był jednym z prowadzących dyskusję podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, która doprowadziła do unijnego rozporządzenia o ochronie prywatności. Odgrywał również kluczową rolę w tworzeniu mechanizmów przejrzystości i odpowiedzialności w zakresie zrównoważonego rozwoju ONZ. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. McKinsey Award.
Michael A. Cusumano profesor zarządzania MIT SMR i prodziekan MIT Sloan School of Management.
Wskaże najlepsze praktyki przydatne podczas budowania biznesów platformowych. Profesor Cusumano specjalizuje się w strategii, rozwoju produktów i przedsiębiorczości w obszarze oprogramowania komputerowego, a także aplikacji przeznaczonych dla samochodów i elektroniki użytkowej. Na MIT prowadził wykłady na temat strategii i przedsiębiorczości w biznesie platformowym oraz na temat roli strategii w pracy CEO. W latach 2016‑17 pełnił funkcję wiceprezesa i dziekana ds. przedsiębiorczości na Tokijskim Uniwersytecie Naukowym, gdzie założył Tokijskie Centrum Przedsiębiorczości i Innowacji oraz opracował nowy program nauczania zarządzania technologią.
Edward B. Roberts profesor zarządzania technologią i założyciel Centrum Przedsiębiorczości MIT.
Zainspiruje uczestników historiami wprowadzania na rynek przełomowych osiągnięć nauki i technologii, a także przedstawi kulturę współpracy i przedsiębiorczości MIT. Edward Roberts jest autorem dwóch książek dotyczących tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw wykorzystujących zaawansowane technologie. Jego najnowsza publikacja Celebrating Entrepreneurs: How MIT Nurtured Pioneering Entrepreneurs Who Build Great Companies (Amazon, 2020), opisuje historię transformacji MIT w światowe centrum przedsiębiorczości, której inicjatorem był on sam.
Jonathan Miller, CTO w Airbus Ventures i członek MIT Innovation Initiative.
Odkryje tajniki myślenia systemowego i zdradzi, jak ułatwić sobie życie w przyszłości. Miller jest tzw. seryjnym przedsiębiorcą, współpracownikiem między innymi armii amerykańskiej oraz wielu znanych przedsiębiorstw takich jak Alphabet X.
Światowe know‑how dla polskiego biznesu
Wszyscy zaproszeni na Konferencję eksperci skupią się na 6 obszarach tematycznych, które są kluczowe w zrozumieniu transformacji cyfrowej. Od produktywności w dobie pracy zdalnej poprzez cyfrową infrastrukturę, rozwiązania chmurowe po automatyzację pracy i procesów. Tematem będą także istotne aspekty funkcjonowania organizacji hybrydowej.
Podczas konferencji połączymy światowe know‑how z doświadczeniami polskich firm. Sprawdzimy, które narzędzia i trendy realnie przełożą się na wzrost danego biznesu. Udział w wydarzeniu oznacza pozyskanie praktycznej wiedzy, w jakie technologie warto zainwestować.
Dołącz do wydarzenia 27 maja i przekonaj się, jak możesz wdrożyć w swojej firmie technologie, które mają realny wpływ na Twój biznes.