Poszukiwanie pracy
Jak znaleźć pracę, która przyniesie ci satysfakcję, pieniądze i możliwości rozwoju? Jak napisać CV, które zachwyci potencjalnego pracodawcę? Jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w artykułach autorstwa naszych ekspertów.
Pokaż więcejZatrudnianie osób z Ukrainy. Polski rynek pracy potrzebuje mądrego zarządzania migracją
W ostatnich latach rynek pracy w Polsce został zdominowany przez dwa sprzeczne ze sobą zjawiska: bezrobocie, a równocześnie niedobór pracowników w konkretnych branżach. Tak było jednak do niedawna, ponieważ wiemy już, że możemy spodziewać się istotnych zmian związanych z napływem do Polski wojennych uchodźców z Ukrainy. Czy przepisy polskiego prawa dotyczące zatrudniania cudzoziemców sprawdzą się w praktyce? A może powinno się uregulować te kwestie w inny sposób?
Atrakcyjne ogłoszenie o pracę: jak napisać dobry anons?
Rekrutacja to zazwyczaj proces długotrwały. Od pierwszej publikacji do faktycznego zatrudnienia konkretnej osoby mija wiele czasu. Jeśli ten proces ma być płynny, to należy zadbać o to, by każdy etap był precyzyjnie zaplanowany. Pierwszym etapem jest publikacja ogłoszenia.
Rynek pracownika – to hasło będzie aktualne przez co najmniej 30 lat
„Ech, ta dzisiejsza młodzież…” Tradycyjne narzekanie osób starszych brzmi coraz częściej i mocniej również w kontekście poszukiwania pracowników. To młodzi dyktują dziś warunki na rynku pracy, a te są coraz częściej przez pracodawców akceptowane. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ brakuje rąk (i głów) do pracy. Po drugie, wymagania młodych często przyczyniają się do… rozwoju przedsiębiorstw.
Dlaczego zmieniamy pracę
Zmieniam pracę! Wiele osób podjęło tę decyzję przynajmniej raz w życiu, niektórzy częściej, nawet znacznie częściej. Zbadaliśmy, co przekonuje zatrudnione osoby, że sytuacja dojrzała do zmian.
Memento mori, czyli YOLO – ostatni efekt pandemii
Początkowym efektem pandemii było to, że ludzie tracili pracę. Efekt długoterminowy jest odwrotny – ludzie rzucają pracę.
Szukasz nowego pracownika? Lepszą opcją może być zatrudnienie kogoś, kto pracował już w twojej firmie
Firmy poszukują często nowych pracowników, którzy wniosą do organizacji świeże wartości i talenty. Jednak osoby spoza przedsiębiorstwa muszą mieć czas na aklimatyzację, a i znalezienie odpowiedniego kandydata bywa zwykle dużym wyzwaniem i obarczone jest ryzykiem błędu.
CV to nie jest odpowiedź na ofertę pracy. Pięć pytań, które wcześniej warto sobie zadać
Dotknęła cię fala zwolnień spowodowanych przez pandemię COVID-19? Zanim zaczniesz szukać nowej pracy i poinformujesz o tym na LinkedIn, zatrzymaj się, a sytuację, w jakiej się znalazłeś, potraktuj jak szansę.
Jak skutecznie rekrutować w czasie kryzysu?
Obecne prognozy dotyczące bezrobocia w Polce wskazują, że do końca 2020 roku wzrośnie ono do 10–13%. Pracę straci ok. 1,5 mln osób. Co te liczby mogą oznaczać dla twojej firmy?
Te trzy historie zabierz na rozmowę kwalifikacyjną
Podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą nie ma chyba nic bardziej stresującego niż pytanie, po którym odczuwamy pustkę w głowie. I to tak wielką, że ugięłyby się pod nami kolana, gdyby nie to, że właśnie siedzimy na krześle...
Jak nie popełniać błędów rekrutacyjnych?
Niełatwo jest znaleźć zaangażowanego pracownika, równie trudno zatrzymać go w miejscu pracy. Co zrobić, by ten proces był bardziej efektywny?
Jak napisać podanie o awans?
Starasz się o awans? Zobacz, jak rzeczowo uzasadnić, dlaczego zasługujesz na wyższe stanowisko.
Oczami headhuntera: jak dać się złowić?
Jak być widocznym dla headhuntera i nie popełniać błędów, które zamiast przybliżać do celu, sprawiają, że telefon stale milczy?
Zmieniający się HR
Rola działów HR w ostatnich latach znacząco się zmieniła. Jak HR przeszedł transformację od funkcji typowo administracyjnej po osiągnięcie pozycji strategicznego partnera biznesowego?
Zły rekruter jest gorszy niż rzut monetą
O tym, jak wygrywać bitwę o talenty nawet z dużo silniejszymi rywalami, mówi Claudio Fernández-Aráoz.
Jak sprawić, aby twój dział HR pozyskiwał najlepszych kandydatów?
Rekruter dzięki łatwym do zastosowania krokom może wzmocnić wizerunek pracodawcy. W jaki sposób?
Przebij szklany sufit
Szukasz pracy. Widzisz ciekawe ogłoszenie. Spełniasz oczekiwania w 60%. Wysyłasz aplikację czy nie?