Edukacja
Z edukacją mamy do czynienia już od najmłodszych lat. To proces, który trwa przez całe życie, niezwykle ważny zwłaszcza w kontekście biznesowym, wymagającym nieustannej aktualizacji wiedzy i umiejętności.
Pokaż więcejNanolearning i EdTech zyskują na znaczeniu
Koncepcja nauki przez całe życie wymaga od osób aktywnych zawodowo ciągłego dokształcania się, by pozostać konkurencyjnym na rynku pracy. Aby zrealizować to założenie, pomocna może okazać się metoda nanolearningu.
Michał Gembal: „Uczenie się do końca życia jest naszym obowiązkiem”
Z Michałem Gembalem z firmy Arcus oraz Federacji Inicjatyw Oświatowych rozmawiamy m.in. o kompetencjach przyszłości, w które warto inwestować już dziś.
Kiedy ostatni raz nauczyłeś się czegoś nowego?
Dlaczego nie widzimy konieczności zmiany? Czy zastosować metodę rzucenia na głęboką wodę, czy raczej metodę małych kroków? Obie mogą być skuteczne. Dlatego nierzadko wystarczy prosta podpowiedź, która dodaje ludziom odwagi do zmiany. Czasem jednak potrzebny jest dłuższy proces przepracowywania lęków i niechęci do zmieniania siebie.
Jak nie rozczarować się udziałem w szkoleniu menedżerskim?
Coraz większym wyzwaniem staje się wybór wartościowych szkoleń, które wpłyną zarówno na rozwój menedżera, jak i całej firmy.
Nisza znaleziona w przekazach ludowych
Igor Kaczmarczyk jest studentem biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory dla młodych naukowców. W wieku 20 lat założył firmę Amber Laboratories, która zajmuje się wprowadzeniem na rynek preparatów kosmetycznych opartych na ekstrakcie z bursztynu.
Firmy mają dostęp do szkoleń, reszta zależy od nich samych
Coraz szybciej zmieniające się środowisko biznesowe, mocno zakotwiczone w znanym już świecie VUCA, wymaga od firm, by stale rozwijały umiejętności pracowników.
E-learning językowy oczami szefów HR
Firmy, które oferują pracownikom możliwość podnoszenia kompetencji językowych, coraz częściej sięgają po e-learning.
Kompetencje z certyfikatem
Co łączy takie firmy, jak m.in. Shell, UBS, Hewlett Packard Enterprise i Heineken? Wszystkie uczestniczą w programach Instytutu CIMA na siedmiu renomowanych polskich uczelniach ekonomicznych. Dzięki tej współpracy studenci zdobywają przydatną na rynku wiedzę, a biznes zyskuje świetnie wykształconych pracowników.
Planowanie ścieżki kariery od dziecka
Współczesny system edukacji nie pomaga wytworzyć konkretnych zainteresowań i pobudzić pasji. Dlaczego tak się dzieje i jak można to zmienić?
Wybuchające pantofelki
Aleksandra Snuzik ma 17 lat, jest uczennicą liceum i ma na swoim koncie poważne badania. Planuje studia za granicą, bo tylko tam uzyska dostęp do najlepszej wiedzy, sprzętu i dotacji, które pozwolą na prowadzenie naprawdę zaawansowanych badań.
Blended learning znacznie efektywniejszy
Internet zrewolucjonizował większość obszarów naszego życia. Zrewolucjonizował też edukację. Jak to wykorzystać?
Czy warto podjąć studia Executive MBA w języku polskim?
Dyplom prestiżowych studiów Executive MBA (EMBA) to gwarancja zdobycia praktycznej wiedzy z dziedzin nowoczesnego zarządzania. Czy warto takie studia podjąć i w jakim języku nauczania?
Transformacja i transfer wiedzy w dobie cyfryzacji
Jak stawiać czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej dzięki nowoczesnym narzędziom edukacyjnym – o tym dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej przez „Harvard Business Review Polska” oraz firmę SAP.
MBA w jednym zdaniu, czyli jak budować trójkąty?
Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze – twierdził Albert Einstein, a Winston Churchill wskazywał, że wszystkie wielkie rzeczy faktycznie są proste.