Magazyn o biznesie dla biznesu
Magazyn linderów cyfrowej transformacji
Książki, e-booki, szkolenia
Osobista platforma wiedzy
Kongresy, konferencje, webinary
W wyniku galopującej transformacji cyfrowej i globalnej pandemii, radykalnie zmienia się sposób wykonywania codziennych zadań w organizacjach. Jak na nowe środowisko pracy patrzą badacze z MIT Sloan School of Management?
Pomimo rosnącego poziomu emisji dwutlenku węgla zrównoważone IT nie jest priorytetem dla większości organizacji na świecie.
Zrozumienie związku między człowiekiem a technologią jest kluczem do odpowiedzialnego rozwoju biznesu prawie w każdym obszarze – czy to w dziedzinie energii, mobilności, czy zdrowia, pracy lub nauki. W jaki sposób digitalizacja zmienia ludzkie życie i jak przyszłe trendy mogą wpłynąć na produktywność? Które kompetencje i predyspozycje osób decyzyjnych są najistotniejsze w kontekście efektywnego wykorzystania technologii?
Rok z pandemią i obostrzeniami z nią związanymi mocno wpłynął na zachowania konsumentów. Marki powinny o tym wiedzieć, bo powrót do normalności będzie bardzo długi.
Transformacja cyfrowa to wiodący trend w biznesie. Warto jednak rozmawiając o niej, operować na konkretnych przykładach. Najlepszym praktykom dotyczącym transformacji cyfrowej będzie poświęcona unikatowa konferencja organizowana przez "MIT Sloan Management Review Polska", która obędzie się już 27 maja.
Przedstawiamy zapis debaty, która odbyła się w trakcie III Kongresu MIT Sloan Management Review Polska. Tematem debaty była cyfryzacja przedsiębiorstwa, zaś jej uczestnikami doświadczeni praktycy biznesu.
Podczas III Kongresu MIT Sloan Management Review Polska, poznaliśmy firmy, które otrzymały tytuł Mistrza Innowacyjnej Transformacji w trzech kategoriach: technologia i organizacja, technologia i rynek oraz odpowiedzialna technologia. Przyznano również nagrody ICAN Institute i wyróżnienia redakcji.
Już 21-22 kwietnia 2021 r. spotkamy się podczas kongresu, by wraz z uznanymi ekspertami i praktykami biznesu rozmawiać o transformacji cyfrowej. Zapraszamy do poznania ekspertów, których wcześniej gościliśmy na naszych łamach.
Analiza trendów internetowych roku minionego 2020 może być najlepszym sposobem przygotowania strategii biznesowej na dziś. Wszak wiosna 2021 nie różni się zbytnio od wiosny minionej.
IBM udowadnia, że twórczość artystyczna i sztuczna inteligencja mogą iść ze sobą w parze. NOSPR AI, wykorzystujący rozwiązanie IBM Watson i publiczną chmurę IBM, umożliwia internautom zgłębienie wiedzy o muzyce klasycznej poprzez rozmowę z AI. Za ten projekt firma IBM otrzymała tytuł Mistrza Innowacyjnej Transformacji, w kategorii „Cyfrowa organizacja”.
Magazyn MIT Technology Review co roku publikuje listę przełomowych technologii. Przyjrzeliśmy się liście na rok 2021. Które innowacje faktycznie zmienią biznes, nie tylko za Oceanem, ale także nad Wisłą?
Im chętniej firmy wykorzystują jakąś konkretną technologię, tym większe zainteresowanie nią wykazują hakerzy. Dlatego prócz inwestycji w innowacyjne rozwiązania wewnątrz organizacji, pracodawcy powinni pamiętać też o rozwijaniu kompetencji swoich zespołów IT. W końcu niekompetentny człowiek nadal pozostaje najsłabszym ogniwem systemów bezpieczeństwa.
W dobie pandemii e-commerce był ratunkiem dla detalistów. Najlepiej poradziły sobie firmy, które transformację cyfrową rozpoczęły jeszcze przed zamrożeniem gospodarki. Tak jak firma CCC.
ICAN Research wspólnie z firmą WDX postanowili sprawdzić jaki jest stan cyfryzacji magazynów funkcjonujących na polskim rynku. Wspólny raport pokazuje, że jest jeszcze wiele do zrobienia w tym obszarze.
PZU, jako pierwszy polski ubezpieczyciel, wdrożył sztuczną inteligencję do analizy szkód pojazdów. Za projekt o nazwie „Morfeus” firma otrzymała wyróżnienie specjalne od redakcji „MIT Sloan Management Review Polska”, w konkursie Mistrz Cyfrowej Transformacji, w kategorii „Technologia i organizacja”.
Celem wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest chronienie zasobów naturalnych za pomocą innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do 2040 roku przedsiębiorstwo chce całkowicie zniwelować straty wody w swoim regionie. Za to, jak podchodzi do tego problemu zostało nagrodzone w konkursie „MIT Sloan Management Review Polska” Mistrz Innowacyjnej Transformacji, MPWiK to zwycięzca w kategorii „Technologia i rynek”.
Alior Bank od lat z powodzeniem łączy cyfrową i tradycyjną bankowość, oferując liczne innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi. Nic dziwnego więc, że został zwycięzcą rozstrzygniętego przed kilkoma tygodniami konkursu konkurs Mistrz Innowacyjnej Transformacji, w kategorii „Technologia i organizacja”.
Przyśpieszona transformacja cyfrowa niesie ze sobą ryzyko zwiększonych zagrożeń. Xopero Software S.A., we współpracy z 21 ekspertami z 13 firm, przygotowało raport „Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2021”. Jakie są prognozy specjalistów?
Analizując nadchodzące trendy związane ze sztuczną inteligencją (AI), nie możemy nie zwrócić uwagi na pandemię, która zdominowała ostatni rok i ma niebagatelny wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Jak wynika z badań Capgemini, ponad połowa firm oferujących usługi finansowe prowadzi prawie 40% interakcji z klientem przy wsparciu AI.
Raport „Indeks Cyfryzacji Gospodarki” jest oceną rozwoju cyfrowych gospodarek 90 państw, a prezentowane w nim wyniki dotyczą 90% światowej populacji internautów. Jak wypada Polska i jak przekłada się to na rodzimy biznes?