Przywództwo i zarządzanie ludźmi
Przywództwo XXI wieku polega na przygotowywaniu firmy do zmian, określaniu kierunku jej rozwoju, a także na skutecznym motywowaniu pracowników do osiągania wyznaczonych celów. Liderzy nastawieni na sukces często zastanawiają się nad tym, jak rozwijać umiejętności przywódcze, jak podejmować lepsze decyzje oraz czy istnieje przepis na skuteczne przywództwo. Odpowiedzi na te pytania wcale nie są jednoznaczne.
Pokaż więcejWładza, jaką daje technologia, rzadko trafia do rąk ludzi. Dlaczego?
Nowa książka omawiająca 1000 lat postępu technologicznego pokazuje, że jego beneficjentami są grupy mocno zakorzenionych interesów. Z Daronem Acemoglu i Simonem Johnsonem rozmawia Kaushik Viswanath.
V Kongres „MIT Sloan Management Review Polska” – relacja
Wydarzenia ostatnich trzech lat sprawiły, że świat biznesu musiał dostosować się do nowych realiów przez nie wywołanych. Jak wykorzystywać AI, w tym ChatGPT, do usprawnienia pracy w firmie? Jak tworzyć kulturę innowacji i jak ją mierzyć? Jak dbać o dobrostan i inkluzywność w czasach pracy zdalnej i hybrydowej? Na czym polega zaangażowane przywództwo? Jaka jest rola liderów? Podczas V Kongresu MIT SMRP, wraz z uznanymi ekspertami i praktykami biznesu, odpowiadaliśmy na te pytania.
Jak pozyskać talenty niezbędne do cyfrowego rozwoju firmy?
Popyt na pracowników IT w 2022 roku był aż o 183% wyższy niż rok wcześniej – wynika z badania Just Join IT Raport wynagrodzeń i realnych zarobków w IT 2022. Wiele wskazuje na to, że firmy w inwestycjach w rozwój nowych technologii upatrują szansę na przetrwanie w kryzysie. By ten plan się powiódł, potrzebne będą im jednak talenty. Gdzie i jak ich szukać?
Janek Sikora, Plente: „Każdy może się nauczyć kreatywności”
Kreatywność stała się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności w świecie biznesu zdominowanym przez nowe technologie. O tym, jak ją pielęgnować na płaszczyźnie zawodowej i prywatnej, opowiada kolejny gość Sekretów Mistrzów – Janek Sikora.
Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka – Liderka nieidealna
Jak się odnaleźć w męskiej branży, nie mając doświadczenia i autorytetu? Dlaczego warto przyznawać się do błędów przed sobą i innymi? Jak budować autentyczny styl przywództwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących świadomego zarządzania sobą i zespołem udziela Małgorzata Bieniaszewska w kolejnym odcinku „Sekretów Mistrzów”.
Jakub Dzik, Impel SA: „Okres planowania jest obecnie zdecydowanie krótszy. Musimy być bardziej elastyczni”
Trudny dostęp do kapitału, braki kadrowe, zmiana mentalności pracowników, to największe wyzwania w branży outsourcingowej. Z Jakubem Dzikiem, wiceprezesem zarządu Impel Group, rozmawia o nich Paweł Górecki, redaktor ICAN.
Przywództwo pod ostrzałem rakietowym
W czwartek nad ranem rosyjskie wojsko wtargnęło na Ukrainę, a miasta takie jak Kijów i Charków znalazły się pod obstrzałem. Wojna stała się faktem, choć wielu do końca nie wierzyło w ten najczarniejszy ze scenariuszy. Obok tragedii ludzkich i społecznych konflikt zbrojny to także ciężka próba dla biznesu. Oto jak poradził sobie w podobnej sytuacji Dov Frohman, szef Intel Israel, gdy kierowana przez niego firma znalazła się w strefie działań wojennych.
Czy badania osobowości mogą powiedzieć, jakim jestem liderem? (część 2)
Samoświadomość jest niezbędna dla osób, które na co dzień zarządzają pracą zespołów. Jedną z najważniejszych dróg do jej odkrycia jest zrozumienie złożoności swojej osobowości. Z pomocą przychodzą coraz szerzej dostępne i coraz lepiej zaprojektowane testy osobowości – przedstawiamy dwa kolejne.
Czy badania osobowości mogą powiedzieć, jakim jestem liderem? (część 1)
Samoświadomość jest niezbędna dla osób, które na co dzień zarządzają pracą zespołów. Jedną z najważniejszych dróg do jej odkrycia jest zrozumienie złożoności swojej osobowości. Z pomocą przychodzą coraz szerzej dostępne i coraz lepiej zaprojektowane testy osobowości.
Zwinne przywództwo, czyli trudna sztuka odpuszczania
Zwinności na dużą skalę nie da się wprowadzić w organizacji, jeśli nie zmienią się sami liderzy. Powinni oni zrozumieć istotę zwinnego przywództwa i porzucić stare metody, którym zawdzięczają dotychczasowe sukcesy. Tylko jak się do tego zabrać?
II Kongres ICAN Management Review: Liderzy Jutra - dzień drugi
Drugi kongres Liderzy Jutra organizowany przez ICAN Institute to wydarzenie, podczas którego poznasz kluczowe trendy biznesowe i narzędzia do budowania przewagi rynkowej.
II Kongres ICAN Management Review: Liderzy Jutra
Drugi kongres Liderzy Jutra organizowany przez ICAN Institute to wydarzenie, podczas którego poznasz kluczowe trendy biznesowe i narzędzia do budowania przewagi rynkowej. Kontynuujemy najlepsze tradycje z poprzedniej edycji i przygotowujemy kilka nowości dla uczestników.
Startuje cykl webinariów przed konferencjami Elite Leadership Program 2021/22
Zapraszamy na cztery webinaria z ekspertami w dziedzinie przywództwa i zarządzania. Pierwsze odbędzie się już 8 listopada o godzinie 15.00. Udział jest bezpłatny!
Dołącz do Elite Leadership Program 2021/2022 i stań się liderem, jakiego potrzebuje Twój zespół!
To już 10 raz, kiedy spotykamy się ze światowymi ekspertami w ramach cyklu konferencji Elite Leadership Program. Prelegenci wskażą jak działać, by Twoje przywództwo było skuteczne. Zobacz, jakie biznesowe autorytety wystąpią tym razem.
Kolejna edycja Kongresu MIT Sloan Management Review Polska: rozmawiamy o technologiach językiem biznesu
Interaktywne spotkania z prelegentami z całego świata, sesje Q&A, online-tables, warsztaty i dwie ścieżki tematyczne – tak prezentuje się trzecia edycja Kongresu. To najważniejsze wydarzenie technologiczno-biznesowe w Europie Środkowo Wschodniej!
Postępowanie prezesa może mieć wpływ na ocenę firmy
Adam Karski potrafi kierować firmą, ale nie radzi sobie w życiu prywatnym. W konsekwencji jego postępowanie może mieć wpływ na ocenę firmy Prestige przez klientów i partnerów biznesowych, co może niekorzystnie przełożyć się na wyniki spółki.
Liczy się wynik ekonomiczny
Rada nadzorcza spółki Prestige powinna sprawować nadzór nad prowadzonym biznesem, a nie nad moralnością jej prezesa. Na koniec liczy się bowiem wynik ekonomiczny, a nie to, czy szef firmy zdradza żonę.
To prywatna sprawa prezesa
To, co prezes Adam Karski robi po pracy, jest jego prywatną sprawą. Ale jeśli rada nadzorcza zechce go odwołać ze stanowiska – uznając, że straciła zaufanie do szefa Prestige – może to zrobić w każdej chwili. A powód zwolnienia nie musi być związany z działalnością biznesową prezesa.
NEUROPRZYWÓDZTWO – konferencja z cyklu Elite Leadership Program 2020 – RELACJA
Szybko zmieniająca się rzeczywistość sprawia, że potrzebujemy nowego typu przywództwa! Na czym ono polega? Jak zmienia się rola lidera? Co muszą zmienić liderzy w swoim postępowaniu i metodach?
Międzypokoleniowa wymiana doświadczeń motorem innowacji
O tym jak międzypokoleniowa wymiana doświadczeń pomaga w zarządzaniu kryzysowym opowiada Marcin Małkowski, prezes zarządu spółki Małkowski‑Martech.