Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Elastyczne formy zatrudnienia - 5 inspiracji dla liderów

Postęp techniczny, pandemia, praca zdalna i hybrydowa sprawiły, że przedsiębiorcy zmienili swoje podejście do zatrudniania pracowników, stawiając na elastyczniejsze formy współpracy. Wojna na Ukrainie, niepewność, jaka się z tym wiąże, oraz napływ uchodźców prawdopodobnie jeszcze nasilą te trendy. Przypominamy pięć popularnych tekstów, które pomagają zrozumieć nowe wyzwania na rynku pracy.

1. Przewaga outsidera

Sukces menedżerów zatrudnionych na czas określony pokazuje, że luźne więzi z organizacją i dystans kulturowy czasami pomagają liderom skuteczniej działać.

2. „Stary” pracownik zatrudniony na nowo - nieoczekiwany zysk

Powracający pracownicy mogą być dla firmy źródłem nieocenionych korzyści, szczególnie na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku pracy.

3. Jak sprawić, by freelancer był lojalny?

Pracownicy i organizacje mogą budować relacje, nie przywiązując się na stałe do siebie, zachowując się jednak lojalnie przez pewien czas.

4. Jeśli nie możesz obsadzić stanowisk, zdefiniuj je na nowo

Gwałtowny wzrost liczby pracowników odchodzących z pracy w miarę przedłużania się pandemii COVID‑19 oraz zwiększające się problemy pracodawców z talentami, na i tak już ubogim rynku pracy, wywołały przewidywalną reakcję – zwiększenie wynagrodzenia oraz lepsze i bardziej spersonalizowane benefity.

5. Dlaczego liderzy boją się autonomii w wirtualnych zespołach?

Wielu liderów pracujących zdalnie, którzy czują się ograniczeni, pozbawieni energii i odcięci od swoich zespołów, tak naprawdę na własne życzenie komplikuje sobie życie.


Najpopularniejsze tematy