Mateusz Żurawik
Redaktor „Harvard Business Review Polska”
Biura 2020. Dlaczego przyjazna przestrzeń to zysk?
Całkowita powierzchnia biurowa największych miast w Polsce bije kolejne rekordy. Intensywnie zmieniają się również wnętrza biurowców, przy budowie których coraz częściej uwzględnia się nowe modele pracy.
Nowy wymiar zarządzania zasobami firmy
Jeszcze kilka lat temu firma NuAir Polska do zarządzania całością zasobów przedsiębiorstwa używała oprogramowania z lat 90’. Dowiedz się, jakie korzyści przyniosła firmie implementacja oprogramowania Sage X3 firmy Sage.
Od menedżera do lidera [RAPORT]
Aby zostać skutecznym przywódcą, nie wystarczy zajmować najbardziej eksponowane stanowisko w organizacji. Oczekiwania formułowane w stosunku do liderów różnią się od tych stawianych osobom zaliczającym się po prostu do wyższej kadry menedżerskiej.
Przestrzeń wspólna
Komfort pracowników --- temu celowi jest dziś podporządkowane tworzenie przestrzeni do pracy. Dobra koniunktura gospodarcza i chęć sprostania wymogom stawianym nowoczesnym biurom dostarcza paliwa całej branży nieruchomości.
Przestrzeń ma znaczenie
Całkowita powierzchnia biurowa w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce bije kolejne rekordy. Intensywnie zmienia się także wnętrze biurowców, które coraz częściej uwzględniają nowe modele pracy i wykorzystują nowoczesne narzędzia do zarządzania nieruchomościami.
Biura wciąż na fali
W danych dotyczących rynku nieruchomości biurowych nie widać jeszcze oznak spowolnienia gospodarczego. Zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach w Polsce w ubiegłym roku szybko przybywało nowoczesnej powierzchni do pracy, która bez problemu znajdowała najemców.
Przywódca w cyfrowych czasach
Nowa rzeczywistość wymaga od przywódców znacznie szerszego spojrzenia na biznes niż dotychczas.
Zwinna transformacja
W jaki sposób zerwać ze skostniałym i nieefektywnym modelem zarządzania? Jak rozbić silosy i wyzwolić energię poszczególnych pracowników? O zwinnej transformacji w firmach opowiada Arie van Bennekum.
Jakub Sienkiewicz: Podstawowa nauka to: nie łapać wielu srok za ogon
Przyznaje się do skłonności do pracoholizmu. Trzydzieści lat temu współzałożył zespół Elektryczne Gitary, którego utwory weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej.
Sprintem do końca spotkania
W Scrumie jest za dużo spotkań? Nie ma przez nie kiedy pracować? Nieprawda.
Harry Potter i retrospektywa sprintu
Podtrzymywanie zaangażowania zespołu to wyzwanie nie tylko dla Scrum Mastera. Pomóc mogą techniki z pogranicza grywalizacji.
Bez kierowników, chaosu i kultu cargo
Zespół bez kierownika? – Herezja? Gwarancja chaosu? Niekoniecznie. Zwinne metodyki pracy (Agile) pomagają tworzyć dokładnie takie produkty, jakich oczekują klienci, a co więcej – na czas i w ramach założonego budżetu. Aby tak się stało, nie wystarczy zmienić hierarchię i przeprojektować procesy. Pozostaje znacznie trudniejsze zadanie – zrozumienie, po co w ogóle to robimy.
Rozładować napięcia na szczycie
Młody dyrektor robi szybką i błyskotliwą karierę. Jednak jego dotychczasowa ścieżka kariery oraz dobre relacje na różnych szczeblach hierarchii zaczynają budzić zazdrość prezesa.
Negocjuj, współpracując
Nie ma sprzedaży bez negocjacji. Jednak postrzeganie tego procesu jako starcia dwóch stron nie jest najskuteczniejszą drogą do osiągnięcia celu.
Po sukces za granicę
Polskie firmy działające za granicą to liga sama w sobie – są znacznie dojrzalsze od tych, które funkcjonują wyłącznie na rynku lokalnym.
Agile, Notre Dame i lotnisko w Berlinie
Cieszące się w środowisku IT ogromną popularnością zwinne metodyki pracy (Agile) umożliwiają m.in. opracowywanie dokładnie takich produktów, jakich oczekują odbiorcy, a co więcej – bez przekraczania założonego budżetu czy harmonogramu. Zwinność wymaga jednak konsekwencji oraz – co znacznie trudniejsze – zmiany mentalności. Jak przekonać do zwinności osoby sceptyczne wobec wprowadzania daleko idących zmian?
Dobre perspektywy dla płatności bezgotówkowych
Według World Payments Report Capgemini i BNP Paribas 2018, w perspektywie 5-letniej do 2021 roku transakcje bezgotówkowe globalnie będą zwiększały swój udział w płatnościach w tempie 12,7% rocznie. Mimo szybkiego rozwoju innowacji technologicznych, przez dłuższy czas konsumenci będą przywiązani do gotówki.
Europejskie start-upy stawiają na sztuczną inteligencję
Sztuczna inteligencja to dziedzina, w której specjalizuje się coraz więcej europejskich start-upów zajmujących się nowymi technologiami. Szybkiemu wzrostowi liczby firm towarzyszy jednocześnie coraz większa dojrzałość całej branży.
Twoje nowe narzędzie
Biuro to nie tylko przestrzeń, w której pracujemy. Rozplanowanie budynku, zagospodarowanie powierzchni, ergonomia i estetyka są skutecznymi narzędziami do zarządzania organizacją.