Start-upy
Postaw na otwarty model innowacyjności
Dzięki otwartemu korporacyjnemu programowi akceleracyjnemu Mercedes może szybciej wdrażać nowe technologie pochodzące ze start-upów.
Strefa Start-upów – PropTech
W „Strefie Start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy rozwiązujące problemy współczesnego świata – w tym wyzwania, z którymi mierzy się szeroko rozumiany biznes – za pomocą kreatywności i technologii. Tym razem przedstawiamy pięć start-upów z sektora PropTech, które dzięki wprowadzaniu do branży nieruchomości innowacyjnych rozwiązań technologicznych poprawiają jej efektywność.
5 tekstów na temat innowacyjności
Przypominamy pięć popularnych tekstów na temat innowacyjności.
Start-upy: źródła innowacji i przedsiębiorczości. Wywiad ze współzałożycielką MIT Enterprise Forum CEE
O mechanizmach tworzenia przełomowych innowacji w start-upach, w korporacjach oraz na styku tych organizacji – mówi Bogusława „Bogy” Cimoszko-Skowroński, współzałożycielka i członkini zarządu MIT Enterprise Forum CEE oraz partnerka w FounderPartners.
Strefa start-upów: zrównoważony rozwój
W „Strefie Start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy, rozwiązujące problemy współczesnego świata – w tym wyzwania, z którymi mierzy się szeroko rozumiany biznes – za pomocą kreatywności i technologii. Tym razem przedstawiamy pięć start-upów, które zajęły się problemem zrównoważonego rozwoju.
Plantacje innowacji
Czy polskie firmy mają szansę trafić do globalnej wspólnoty innowacyjności? Na pytania odpowiada Phil Budden z MIT Sloan School of Management, specjalista w dziedzinie ekosystemów innowacji. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor prowadzący „MIT Sloan Management Review Polska”.
Ekosystemy innowacji
Czym jest innowacja i jakie otoczenie sprzyja jej powstawaniu? Rozmowa z Philem Buddenem z MIT Sloan School of Management.
Strefa Start-upów - zdrowie psychiczne
W „Strefie start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy rozwiązujące problemy współczesnego świata kreatywnie i z wykorzystaniem technologii – w tym wyzwania, z którymi mierzy się biznes. Tym razem przedstawiamy pięć start-upów, które zajęły się problemem stresu i zwiększenia wydajności intelektualnej zarówno w pracy, jak i poza nią. Popyt na tego typu usługi, w związku z pandemią, dynamicznie rośnie, dlatego już teraz warto przyjrzeć się, co w tym zakresie oferują rodzimi przedsiębiorcy.
Strefa Start-upów - Fintechy
W „Strefie Start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy, rozwiązujące problemy współczesnego świata – w tym wyzwania, z którymi mierzy się szeroko rozumiany biznes – za pomocą kreatywności i technologii. Tym razem przedstawiamy pięć firm z sektora FinTech.
Łańcuchy po pandemii
Blockchain (łańcuch bloków), przez wiele osób kojarzony głównie z kryptowalutami, przede wszystkim ze słynnym bitcoinem, zmienia kolejne obszary gospodarki.
Strefa Start-upów
W „Strefie Start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy, rozwiązujące problemy współczesnego świata – w tym wyzwania, z którymi mierzy się szeroko rozumiany biznes – za pomocą kreatywności i technologii. Tym razem przedstawiamy pięć firm z sektora e-commerce, ponieważ to właśnie tam w dużej mierze przeniósł się handel w czasie pandemii.
Co zrobić, by stworzyć innowacyjny produkt - spotkanie z ekspertem MIT
O tym, jak wykorzystać potencjał przedsiębiorczej innowacyjności mówi Jonathan Miller z MIT Innovation Initiative - zapis webinarium.
Payeye, czyli płacenie wzrokiem
Płacenie, które nie wymaga niczego poza zeskanowaniem tęczówek w naszych oczach, nie jest już tylko wymysłem scenarzystów filmów science-fiction. Polski start-up wprowadził tę usługę do powszechnego, komercyjnego użycia – jako pierwszy na świecie.
Aniołowie biznesu potrzebni od zaraz
Inwestowanie w start-upy wydaje się atrakcyjne, szczególnie w dobie przyśpieszenia technologicznego. Jednak, by inwestować z sensem, poza kapitałem potrzebne są i znajomości w branży.
Cyfrowe społeczeństwo w zasięgu ręki
Jakie są oczekiwania Polaków względem innowacyjnych rozwiązań? Jak do innowacyjności powinien podchodzić biznes?
Wielka kariera małego robota
Photon to niewielki robot edukacyjny już na pierwszy rzut oka wzbudzający sympatię szeroko otwartymi „oczami” i zabawnie odstającymi czułkami. Ale Photon to także młoda polska firma, uznana dwa lata temu za najlepszy start-up w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która rozwija i wytwarza swoje produkty w Polsce, ale sprzedaje je globalnie, skutecznie konkurując z potężnymi rywalami z Chin i USA. Dlatego jej historia – tak jak jej robot – również może mieć charakter edukacyjny.
Najcenniejsze jednorożce na świecie
Mianem „jednorożca” określa się start-up wyceniany na co najmniej miliard dolarów. Obecnie na świecie można doliczyć się aż 490 młodych firm tego typu – najwięcej ze Stanów Zjednoczonych i Chin, ale także z Indii, Indonezji, Singapuru, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.
Strefa Start-upów: poznaj innowatorów, którzy zmieniają nasz świat
W „Strefie start-upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy, rozwiązujące problemy współczesnego świata za pomocą kreatywności i technologii. Tym razem przedstawiamy pięć firm z sektora medycznego, których misją jest zapewnienie przystępnej cenowo opieki zdrowotnej.
Trudny czas start-upów. Jak inwestować w kryzysie?
Epidemia i kryzys z nią związany zatrzęsły rynkiem funduszy venture capital / private equity. Firmy boją się inwestować, start-upy walczą o przetrwanie. Nie brak jednak spektakularnych sukcesów.
Rosnący biznes e-commerce
Choć każda firma z branży e-commerce życzy sobie możliwie największych wzrostów, paradoksalnie nie zawsze idzie to w parze ze świadomością wszystkich wyzwań z tym związanych.