Czy trwałość opakowania produktu ma wpływ na sprzedaż online? Okazuje się, że tak. A to nie jedyny drobiazg, który należy uwzględnić podczas tworzenia strategii rozwoju firmy z branży e-commerce.
Tylko 15% osób zaliczanych do generacji Z twierdzi, że reklamy, które widzi, są kierowane do nich. To stanowi duże wyzwanie dla agencji reklamowych i firm, które powinny szukać nowych sposobów dotarcia do młodych klientów. Istniejące od długiego czasu na rynku marki nie są przez nich postrzegane jako atrakcyjne i godne uwagi. Lubią eksperymentować, wybierać nowe produkty i nieznane im wcześniej brandy. O ile te potrafią do nich dotrzeć za pomocą najnowszych mediów, takich jak TikTok czy Twitch. Dla niektórych firm może być to prawdziwe wyzwanie.
W najbliższy piątek, 27 listopada, wypada Black Friday, czyli dzień największej przedświątecznej wyprzedaży. Jednak z powodu lockdownu czarny piątek potrwa aż do początku grudnia, a większość atrakcyjnych promocji oferowana jest w sieci.
Zaawansowane narzędzia analityczne, wykorzystujące m.in. algorytmy uczenia maszynowego, zmniejszają ryzyko nieefektywności działań promocyjnych – zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i online.
Jak wynika z raportu Zakupy online w Polsce 2020, przygotowanego przez ExpertSender, aż siedem na dziesięć osób nie ufa reklamom w Internecie lub nie ma zdania na temat ich wiarygodności. Okazuje się, że dynamiczne zmiany w branży e-commerce mocno wpłynęły także na segment reklamowy.
Pandemia mocno nadwyrężyła zaufanie konsumentów, tworząc wyzwania i szanse, na które wszystkie organizacje – a szczególnie właściciele marek – muszą zareagować.
Od dłuższego czasu „chmura hybrydowa” to słowo nieustająco pojawiające się w branży IT. Wiele firm planuje przeniesienie części lub większości zasobów do chmury, jest w trakcie przenoszenia się do niej lub dopiero planuje takie zmiany. Jednak każda organizacja ma swoje specyficzne potrzeby, które przy takiej kluczowej zmianie powinny być optymalnie zaspokojone. Jak najlepiej dopasować rozwiązanie chmurowe do wymagań firmy, żeby zwiększyć oszczędności czasu i pieniędzy?
Czy dzięki koronawirusowi rynek biohackingu zanotuje szybki wzrost?
Wbudowanie w kulturę firmy idei zrównoważonego rozwoju (sustainability) oznacza prowadzenie organizacji w taki sposób, aby dawała społeczeństwu i środowisku więcej, niż od nich pozyskuje. Od pewnego czasu polski biznes wdraża tę filozofię, nazywaną też „net positive”, np. realizując poszczególne Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG).
Marki, które zwiększały wydatki na marketing w czasie recesji, po rozpoczęciu ożywienia gospodarczego zyskiwały udział w rynku trzy razy szybciej niż te, które zamilkły. To ważna lekcja dla biznesu na obecny czas epidemii.
Czyli jak uniknąć błędów i rozczarowań przy tworzeniu ekosystemu martechowego.
CZY WIESZ, ŻE: wystarczy dodać przymiotnik „kwantowy”, by zwiększyć sprzedaż dowolnego produktu. To żart, ale jest w nim sporo gorzkiej prawdy…
Innowacje i pomysły w działaniach marketingowych nadal pozostają istotne, ale na pierwsze miejsce wysuwają się dane. To jedyna droga do spersonalizowanego marketingu.
Dotarcie do miejsca, w którym ma się znaleźć firma, oznacza zrozumienie, gdzie znajduje się w danym momencie. Z tego względu zarówno podsumowanie celów związanych z transformacją cyfrową, jak i ustrukturyzowanie danych, jakimi się dysponuje, okazuje się kluczowe.
Aby sprzedać produkt w internecie, nie wystarczy już personalizowany przekaz reklamowy. Dziś w e-commerce królują angażujące treści wideo, które zwiększają sprzedaż. Głównie w Chinach, ale nie tylko.
CZY WIESZ, ŻE: Cyber Monday może za kilka lat okazać się ważniejszy dla rynku e-commerce niż Black Friday? Nie jest równie popularny, ale tego dnia możesz sprzedać... więcej.
CZY WIESZ, ŻE: wśród 100 największych sprzedawców z całego świata co najmniej 41 firm wykorzystuje już sztuczną inteligencję. W jaki sposób?
Skuteczny system CRM pozwala na szybsze i bardziej prawidłowe prognozowanie sprzedaży, a przez to zwiększenie jej wydajności i wzrost przychodów.
Firmy z branży B2B mogą poszerzyć swoje przychody ze sprzedaży, naliczając opłaty za usługi, które dotychczas świadczyły za darmo.
CZY WIESZ, ŻE już 62% polskich internautów kupuje online.