Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Strażnik kasy czy partner biznesowy?

Przez wiele lat funkcja dyrektora finansowego w organizacji sprowadzała się przede wszystkim do bycia osobą odpowiedzialną za obsługę bieżących operacji finansowych i realizacji budżetu. Okazało się jednak, że w zmieniającej się rzeczywistości ekonomicznej, w pojawiających się sytuacjach kryzysowych rola CFO staje się jedną z kluczowych w organizacji. Oczekuje się od nich działań na rzecz redukcji i optymalizacji kosztów oraz szybkiego podejmowania decyzji. Niejednokrotnie muszą umieć godzić rozbieżne interesy w obszarze potencjalnych inwestycji i przedsięwzięć.

Podkreślając rosnące znaczenie i rolę dyrektorów finansowych, wiele firm powierza im funkcję członków zarządu, dopuszczając do udziału w podejmowaniu strategicznych decyzji. Tym samym niektórzy CFO stają się nie tylko doradcami, ale też decydentami w wielu przedsięwzięciach biznesowych realizowanych przez firmy. Równocześnie część ambitnych CFO zaczyna aspirować do roli CEO.

Dyrektor finansowa fikcyjnej firmy Eko‑Meat też zaczyna coraz głębiej angażować się w decyzje biznesowe. Czy to właściwy kierunek kariery dla finansisty? Czy nie zniszczy w ten sposób swoich dotychczasowych relacji w organizacji i pozycji bezstronnego arbitra?

Zostało 87% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla subskrybentów

Dołącz do subskrybentów MIT Sloan Management Review Polska Premium!

Jesteś subskrybentem? Zaloguj się »

Zofia Leśniewska

Redaktor w Harvard Business Review Polska.


Najpopularniejsze tematy