Reklama
Dołącz do liderów przyszłości i zdobądź przewagę! Sprawdź najnowszą ofertę subskrypcji

Multimedia

Skup się na fanach marki. Oferta skierowana do wszystkich nie działa!
Multimedia
Skup się na fanach marki. Oferta do wszystkich nie działa!

W spolaryzowanej kulturze pogoń za rynkiem masowym i kierowanie oferty do wszystkich są z góry skazane na porażkę. Najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu marki jest sprzymierzenie się z subkulturą, która ją pokocha.

Multimedia
Zarządzanie w kryzysie: lekcje z ostrego dyżuru

Działanie pod presją, podejmowanie decyzji bez pełnych danych, komunikacja w sytuacjach granicznych… To nie praca prezesa spółki giełdowej, lecz codzienność pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Ich doświadczenia mogą być bezcenną inspiracją dla liderów i przedsiębiorców, którym zarządzanie w kryzysie nie powinno być obce. Oto czego mogą się nauczyć od menedżerowie od lekarzy SOR.

Multimedia
LIMITY AI: Dlaczego polski biznes nie jest gotowy na AI?

Choć tylko 6% polskich firm wdrożyło z powodzeniem AI, moda na „sztuczną inteligencję” już zawładnęła umysłami zarządów. Ale czy naprawdę wiemy, co robimy? W pierwszym odcinku podcastu Limity AI, Iwo Zmyślony rozmawia z Markiem Adamskim o pułapkach myślenia strategicznego, lęku przed eksperymentowaniem, paradoksie eksperta i o tym, dlaczego AI nie zabiera miejsc pracy — tylko zmienia sens tego, co robimy. To rozmowa, która zaczyna się od technologii, ale kończy na tym, co najtrudniejsze: zrozumieniu własnego biznesu.

Multimedia
Efektywność lidera: 3 kluczowe zasady zdrowia, energii i delegowania

Wypalenie zawodowe przestaje być nieuniknioną ceną ambicji, a świadome budowanie nawyków wspierających dobrostan staje się strategią najwyższej kadry menedżerskiej. Przedstawiamy sprawdzone ramy pomagające poprawić zarówno efektywność, jak i samopoczucie liderów.

Przez lata kultura biznesowa premiowała poświęcenie i długie godziny pracy, co było uznawane za przepustkę do sukcesu. Ta strategia jednak ma swoją cenę. Liderzy funkcjonujący na granicy wytrzymałości – w chronicznym stresie i z niedoborem snu – podejmują gorsze decyzje, tracą kreatywność i wpadają w spiralę wypalenia. A to nie tylko osłabia ich samych, lecz także podkopuje stabilność całych organizacji.

Przekonał się o tym Mateusz Sobieraj, seryjny przedsiębiorca, który dziś doradza liderom. „Pamiętam, jak mówiłem do żony, kiedy zakładałem pierwszą firmę: »Słuchaj, jeśli to zrobię, to musimy liczyć się z tym, że trzy, cztery lata z życia będę miał wycięte«. Nie doszacowałem…” – wspomina. Chwilę otrzeźwienia przyniósł mu spadek sprawności umysłowej: „Pisałem maila i zdałem sobie sprawę, że robię to już trzeci raz. Siedziałem nad nim godzinę, a przecież normalnie zrobiłbym to w 15 minut”.

Moc mentoringu w biznesie
Multimedia
Moc mentoringu w biznesie

Mentoring, niegdyś utożsamiany z relacją mistrz–uczeń, dziś staje się ważnym narzędziem rozwoju dla liderów na najwyższych szczeblach biznesu. Skuteczni menedżerowie muszą stale poszerzać swoje kompetencje i perspektywy, by nie tylko nie stracić przewagi, ale też nie narazić na stagnację całej organizacji.

W ostatnich latach zmieniło się podejście do procesu mentoringu panujące wśród najwyższej kadry zarządzającej, która zaczęła dostrzegać w nim realne wsparcie w podejmowaniu strategicznych decyzji i długoterminowym kształtowaniu ścieżki kariery. Dla samego lidera mentor często staje zaufanym doradcą zapewniającym bezcenną obiektywną perspektywę w kluczowych momentach kariery. Jak wskazuje badanie Harvardu, aż 84% ankietowanych dyrektorów generalnych (CEO) potwierdza, że dzięki relacji z mentorem uniknęli kosztownych błędów i szybciej stali się efektywni w nowej roli. Taka relacja daje ponadto przestrzeń do konstruktywnej refleksji nad wyzwaniami i decyzjami, co sprzyja bardziej przemyślanemu przywództwu.

Jak nie stracić klasy w pogoni za sukcesem. Biznesowy savoir- vivre
Multimedia
Jak nie stracić klasy w pogoni za sukcesem. Biznesowy savoir- vivre

Współczesny biznes nie opiera się wyłącznie na wiedzy i doskonałych produktach, ale przede wszystkim na umiejętności zawierania i podtrzymywania relacji. Etykieta biznesowa, często niedoceniana, odgrywa kluczową rolę w budowaniu zaufania, profesjonalizmu i szacunku – wartości, które mogą przesądzić o sukcesie lub porażce każdej współpracy.

Jak AI zmienia naszą pracę i życie. Rozmowa z Aleksandrą Przegalińską
Multimedia
Aleksandra Przegalińska: Jak AI zmienia naszą pracę i życie

Sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje zarówno nasze codzienne życie, jak i sposób, w jaki funkcjonujemy świecie w biznesu. Aleksandra Przegalińska, jedna z czołowych badaczek AI w Polsce, przedstawia najważniejsze wyzwania i możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia, i oferuje cenne wnioski dla liderów biznesu.

Cyfrowy detoks – odzyskaj czas i skuteczność w świecie nadmiaru informacji
Multimedia
Cyfrowy detoks – odzyskaj czas i skuteczność w świecie nadmiaru informacji

W dobie nieustającego napływu informacji stała konsumpcja mediów oraz cyfrowy prezenteizm stają się poważnym zagrożeniem zarówno dla naszej koncentracji, jak i produktywności.

Od pirackiej łodzi do korporacyjnego okrętu: sekrety sukcesu Symmetrical.ai
Multimedia
Od pirackiej łodzi do korporacyjnego okrętu: sekrety sukcesu Symmetrical.ai

W najnowszym odcinku podcastu „MIT Sloan Management Review Polska” Piotr Smoleń, CEO i współzałożyciel Symmetrical.ai, rzuca nowe światło na praktyki HR i zarządzanie talentami. Co szwankuje w polskich firmach i jak to naprawić?