Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Skupiajmy się na tym,
co ważne

Najprostsze zastosowanie zasady Pareta w biznesie polega na skupieniu się na 20% produktów, które generują 80% przychodów. Jestem wielkim zwolennikiem takiego podejścia i szczerze wierzę, że pozwoliło nam ono przekształcić się z bootcampu programistycznego w ogólnopolską szkołę IT.

Już normą stał się u nas doroczny przegląd powtarzalnych zadań w działach operacyjnych. Weryfikujemy i usuwamy te zadania, które generują najwięcej pracy bez odzwierciedlenia w wynikach finansowych. Istotną rolę w Coders Lab odgrywa również promowanie najlepszych 20% pracowników, którzy odpowiadają za większość inicjatyw, pracują efektywniej oraz motywują pozostałe osoby. Promujemy ich na liderów zespołów, menedżerów czy specjalistów danego procesu, co przekłada się na efektywność całej organizacji.

Czas zyskany na eliminowaniu nieefektywnych zadań wykorzystujemy na dopracowanie i zaktualizowanie naszej oferty. Dlatego co roku kontaktujemy się z firmami zatrudniającymi naszych absolwentów, aby poznać zapotrzebowanie na konkretne umiejętności związane z programowaniem. Pozwala nam to modyfikować ofertę edukacyjną tak, by wzbogacać ją o elementy pożądane przez pracodawców i usuwać z niej te, które tracą na znaczeniu. Zaoszczędzony czas przeznaczamy również na poprawę jakości naszych usług, w tym dopracowanie materiałów edukacyjnych czy też staranną selekcję wykładowców dla naszych kursantów.

Już normą stał się u nas doroczny przegląd powtarzalnych zadań w działach operacyjnych. Weryfikujemy i usuwamy te zadania, które generują najwięcej pracy bez odzwierciedlenia w wynikach finansowych.

Na co dzień zachęcam współpracowników do postępowania według zasady Pareta. Mobilizuję ich, by efektywnie zarządzali swoją pracą, ograniczali procesy lub zadania, które nie wpływają w dużym stopniu na produktywność firmy, oraz koncentrowali się na działaniach, które dają najlepsze wyniki. Promuję wśród wszystkich naukę bezwzrokowego pisania na klawiaturze, ponieważ ta umiejętność oszczędza sporo czasu. Podobnie jak OCR w księgowości, Python w analizie danych, znajomość programowania wśród menedżerów IT. Takie ułatwienia pozwalają działać szybciej i skupiać się wszystkim na rozwoju naszej podstawowej działalności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Reguła 80/20 oczami polskich praktyków biznesu »

Zwinność idzie w parze z wybiórczością 

Małgorzata Bieniaszewska PL

Żyjemy w świecie VUCA. To zdanie w ostatnich miesiącach było często przez wielu liderów powtarzane. Liderzy, którzy jeszcze rok temu deklarowali swoje kompetencje, zmierzyli się empirycznie z rzeczywistością. Wiele firm wyszło jednak z katastrofalnej sytuacji gospodarczej obronną ręką. Liczyły się zwinność i elastyczność – dwie kompetencje liderskie, które pomogły przetrwać i rozwinąć niejeden biznes w pandemii

Świadomość celu sprzyja dobrym wyborom 

Alex Kartsel PL

Zasada Pareta jest wszechobecna w biznesie. Przekonuję się o tym każdego dnia. Obecnie zarządzam platformą 3-2-1 SPRZEDANE!, która działa na rynku sprzedaży samochodów używanych w Polsce i łączy rynek osób prywatnych z rynkiem dealerskim.

Niebezpieczeństwo tkwiące w dysproporcjach 

Wojciech Pyzik PL

Zazwyczaj w wielu firmach mniejszość pracowników odpowiada za większość rezultatów, mniejszość klientów przynosi większość zysków, mniejszość produktów generuje większość przychodów. Moim zdaniem, tak się dzieje przede wszystkim w organizacjach pozostawionych samym sobie. Świadomy lider szuka sposobów, by owe różnice zmniejszać.

Klucz do efektywności 

Damian Śliwiński PL

Nim zostałem przedsiębiorcą, wiele lat pracowałem jako trener personalny. Nauczyłem się wtedy, że dążąc do prozdrowotnego celu, warto opierać swoje działania na kilku podstawowych elementach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wywiad z popularyzatorem zasady Pareta w życiu i w biznesie»

Kiedy mniej znaczy więcej 

Richard Koch , Joanna Koprowska PL

Robić mniej i osiągać więcej? To nie takie trudne, jak się wydaje! O tym, jak przestać tracić czas i energię na działania, które nie przynoszą satysfakcjonujących efektów, z Richardem Kochem rozmawia Joanna Koprowska.

Marcin Tchórzewski

CEO szkoły IT Coders Lab.


Najpopularniejsze tematy