Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Partnerzy mission impossible

Czy wiedząc, że postawione przed firmą IT zadanie jest na pierwszy rzut oka nie do wykonania, warto decydować się na jego realizację? Gdzie tkwi klucz do sukcesu i czy zawsze dobrze jest brać na siebie ryzyko? Nie istnieje jedna odpowiedź w tej kwestii – przed podjęciem decyzji należy zadać sobie szereg biznesowych pytań.

Partnerem materiału jest Hicron Polska

Droga do sukcesu jest wyścigiem, z którego nie można zrezygnować. Współczesna technologia wymaga więc od firm IT orientacji w bieżących trendach. Będąc na fali, nie można jednak zapominać, że innowacyjność szybko traci na aktualności i konieczne jest szukanie kolejnych rozwiązań. Firma Hicron, jako zaufany dostawca SAP i innych rozwiązań IT, pokazuje, że koniecznością jest dziś wyprzedzanie trendów i jednoczesne bycie blisko potrzeb klienta.

Doradztwo – podejście niespotykane?

Zgodnie z hasłem VisiON Architect SolutiON Maker, które przyświeca firmie Hicron, skuteczne przeprowadzenie wdrożenia systemu SAP czy późniejsze prace nad jego utrzymaniem byłyby niemożliwe bez odpowiedzialnego doradztwa, prowadzonego w partnerski sposób. Samo zaproponowanie konkretnego działania nie wystarczy – trzeba zrozumieć biznes klienta, dotrzeć do największych wyzwań jego firmy i przewidzieć niektóre sytuacje, które mogą wydarzyć się w przyszłości. Dopiero na podstawie wyciągniętych wniosków możliwe jest skuteczne zaprojektowanie odpowiednich rozwiązań.

– W Hicron jako partner wdrożeniowy jesteśmy nie tylko wykonawcą, ale także wpływamy na to, w jaki sposób kreowany jest biznes klienta. Prowadząc projekt, pamiętamy, że proponowane przez nas rozwiązanie ma przede wszystkim odpowiadać na potrzeby, które stoją przed firmą – nie jest przecież sztuką stworzyć osobny twór, który w rzeczywistości nie spełni założeń. Trafnie można porównać to do kapelusza, który, choć pięknie skrojony, nie pasuje na żadną głowę. My wiemy, że naszym zadaniem jest wpasować się w realia naszego klienta. Możemy powiedzieć mu, co można zrobić lepiej, zaproponować rozwiązania skuteczniejsze, bardziej efektywne – mówi Michał Guzek.

Hicron posiada wiedzę na temat zaplecza świata rozwiązań ERP, a ta wiąże się ściśle z różnorodnymi innymi technologiami, na których użycie decydują się klienci. To, jakie rozwiązania wybierają na co dzień, zależy od wielu zmiennych, np. lokalizacji, dostępności ekspertów na rynku, od wyboru partnera strategicznego w doradztwie biznesowym i innych. Chociaż Hicron skupia się na systemach SAP, to nie może pozostawać obojętny na inne istniejące rozwiązania, rozumiejąc potrzebę, z której wynikają decyzje klientów o ich wyborze.

Trusted Advisor – potrzebna rola

Wraz z ideą VisiON Architect SolutiON Maker firma służy doradztwem, dzięki któremu wizja i plan na transformację biznesową spełnią się, zintegrują w sposób intuicyjny z procesami, które dzisiaj zachodzą – bądź procesy te zostaną do owej wizji dostosowane. W ten sposób, służąc rolą Trusted Advisora, czyli zaufanego doradcy, firma pełni rolę kogoś więcej niż tylko partnera wdrożeniowego. Trusted Advisorzy to osoby, które towarzyszą klientowi przez lata, znają specyfikę jego biznesu z wielu prowadzonych wcześniej projektów. Wiedząc, jakie rozwiązania można zaoferować, proponują to, co najlepiej sprawdzi się w przypadku danej firmy. Nie ma bowiem jednego uniwersalnego sposobu przeprowadzenia udanej transformacji – do każdego przedsiębiorstwa należy podejść indywidualnie.

Często okazuje się również, że po udanym wdrożeniu warto byłoby zastosować u klienta dodatkowe moduły systemu. Trusted Advisor zna technologiczne trendy i wie, co najlepiej zda egzamin, a klient, widząc dobre rezultaty wcześniejszych prac, nie boi się powierzyć działań w jego ręce.

Wyprzedzić moment

Znajomość trendów okazuje się pierwszym krokiem do ich skutecznego wyprzedzenia. Wiedząc, że w niektórych branżach może pojawić się nowa potrzeba, Hicron już wcześniej proponował swoim klientom konkretne rozwiązania, zyskując przy tym doświadczenia w danym obszarze. Dobrym tego przykładem jest sektor integracji usług – pandemia COVID‑19 pokazała, że współcześnie człowiek niejednokrotnie stanowi wąskie gardło w całym procesie, przez co coraz częściej wyłączany będzie czynnik ludzki, a procesy zostaną zautomatyzowane. Boom na transformację w tym obszarze trwa zatem od niespełna dwóch lat.

Hicron, wywodząc się z systemów ERP, dobrze znał możliwości twardych rozwiązań, ale potrafił też zapewnić podejście procesowe i zwinną technologię webową, rozpoczynającą i kończącą cały proces. Dzięki wcześniejszym doświadczeniom firmy klienci zaufali specjalistom z Hicron, często czyniąc go partnerem pierwszego wyboru i dając możliwość realnego wpływu na kreowanie biznesu.

Konieczność innowacji

Klienci, którzy stawiają przed firmą ambitne cele, zmuszają do innowacyjnych działań. Dynamicznie przejmowane biznesy, które jednocześnie w swojej złożonej strukturze mają dużą potrzebę transformacji i dokonują tranzycji zakresów odpowiedzialności, wymagają podjęcia kilku wyzwań naraz. Pogodzenie ich na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe – realizacja jednego zadania nakazywałaby wstrzymanie prac nad pozostałymi i ułożenie ich w hierarchii. Kiedy jednak okazuje się, że czasu jest mało i żaden z obszarów nie może czekać, trzeba znaleźć rozwiązanie. Działając bez planu, można łatwo polec.

– Pogodzenie trzech wyzwań naraz wymaga od firmy innowacyjnych podejść. Według metody i kultury pracy każdy obszar powinien być przejęty osobno, w innym czasie niż pozostałe. Współczesny rynek wymaga jednak dostosowania do warunków – mówi Michał Guzek, CEO Hicron.

–Jeśli okaże się, że nasz klient ma mało czasu, po stronie partnera wdrożeniowego stoi odnalezienie metody na zintegrowanie reszty, oczywiście w sposób kompletny, bezpieczny i zapewniający kontynuację biznesu. Jesteśmy dla naszych klientów partnerem, który potrafi zaproponować rozwiązanie, dzięki któremu uda się przeprowadzić projekt bez ryzykownego chaosu – komentuje Guzek.

Czy warto zatem podejmować się działania? Zamiast zastanawiać się nad słusznością decyzji, dobrze jest zadać sobie pytanie, jakimi narzędziami można skutecznie sprostać zadaniu i jaki niewykorzystany potencjał uruchomić. Dzisiejsza technologia staje się narzędziem – ma rozwiązać problem, zaadresować potrzebę, dać przewagę konkurencyjną. A właśnie umiejętne korzystanie z tych narzędzi okazuje się kluczem do sukcesu. Warto z nich skorzystać.


Najpopularniejsze tematy