Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Jak pielęgnować kulturę organizacyjną, gdy wszyscy pracują zdalnie 

Wystarczyło zaledwie kilka tygodni, by pandemia COVID19 spowodowała masowe przejście pracowników na pracę zdalną, co może na zawsze zmienić znany nam charakter pracy biurowej.

Wiele dużych firm namawia ludzi, aby pracowali z domu przez kolejne miesiące, a niektórzy dyrektorzy finansowi planują pozbycie się nieruchomości biurowych i przejście części zatrudnionych już na stałe na pracę zdalną. Przy takim błyskawicznym i zakrojonym na dużą skalę exodusie pracowników umysłowych z biur trudno się dziwić, że niektórzy z nich tęsknią nawet za najbardziej przyziemnymi aspektami biurowego życia: labiryntami wśród boksów, niesmaczną kawą i rozmowami przy dystrybutorze wody.

Ma jednak sens dlatego, że pomaga podtrzymywać kulturę organizacyjną, czyli przekonania i praktyki – często traktowane jako oczywistość – które stanowią fundament wspólnej pracy. Trudno o nie, kiedy tak wielu z nas garbi się przy kuchennych stołach, opędzając się od dzieci i zwierzaków i popadając w narastające zmęczenie ciągłymi wideokonferencjami.

Zostało 90% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla subskrybentów

Dołącz do subskrybentów MIT Sloan Management Review Polska Premium!

Jesteś subskrybentem? Zaloguj się »

Jennifer Howard-Grenville

Jennifer Howard-Grenville(@jhoward_grenvil) jest profesorem Diageo w dziedzinie studiów nad organizacjami w Cambridge Judge Business School na Uniwersytecie Cambridge. Jej badania koncentrują się na tym, jak ludzie generują zmiany i poruszają w ich obrębie w swoich organizacjach oraz poza nimi.

Polecane artykuły


Najpopularniejsze tematy