Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>

W obliczu zmiennego i niepewnego otoczenia coraz trudniejsze staje się stawianie prognoz finansowych w perspektywie kwartalnej, nie mówiąc już o kształtowaniu kilkuletnich strategii. Jednak firmy, które chcą odnosić sukcesy, muszą podejmować długoterminowe działania nawet w tak trudnych warunkach. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie aktualnej sytuacji i dostosowanie strategii biznesowej do zmieniających się realiów, szczególnie w kontekście geopolityki i technologii.

Pomocna w tym będzie lektura artykułów, które zamieściliśmy w bloku zatytułowanym Organizacja gotowa na przyszłość. Zaczynamy od artykułu pod tym samym tytułem, gdzie przedstawiamy koncepcję Future Ready Organization™, czyli organizacji zdolnej do odnoszenia sukcesów w każdych realiach, których nie jesteśmy w stanie z góry przewidzieć. W artykule Nowe umiejętności kluczem do zmiany kultury organizacyjnej skupiamy się na temacie kultury organizacyjnej i jej wpływie na gotowość firmy do zmian, a w tekście Jak myślenie przyszłościowe może wykoleić teraźniejszość firmy przestrzegamy liderów przed nadmierną koncentracją na przyszłości, co grozi utratą z oczu obecnej rzeczywistości. Blok zamykamy tekstem Jak przewodzić w erze pracy bez stanowisk?, omawiającym wyłaniający się na naszych oczach nowy model organizacji pracy, który diametralnie zmieni role liderów w firmach.

A że nie samą przyszłością człowiek żyje, zachęcam też do lektury pozostałych artykułów, w tym odnoszącego się do niedawnych wydarzeń tekstu pod tytułem Jak igrzyska olimpijskie w Paryżu stały się wzorem szybkiej dekarbonizacji.

Życzę owocnej lektury i mam nadzieję, ze nasze treści pomogą Państwu w odnoszeniu sukcesów w każdych realiach, nawet takich, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć!

Owocnej lektury!

PAWEŁ KUBISIAK
redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”

Paweł Kubisiak

Redaktor naczelny "MIT Sloan Management Review Polska"


Najpopularniejsze tematy