Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
MIT najlepszą uczelnią na świecie

Massachusetts Institute of Technology jest najlepszą uczelnią na świecie – wynika z prestiżowego zestawienia QS World University Ranking na rok 2023. Bostońska uczelnia jest wydawcą magazynu biznesowego „MIT Sloan Management Review”, który ukazuje się również na polskim rynku. Licencjobiorcą tytułu jest ICAN Institute.

Massachusetts Institute of Technology kolejny raz został wybrany najlepszą uczelnią świata. Tuż za amerykańskim instytutem na podium uplasowały się uniwersytety w Cambridge oraz Stanford. Czwarte i piąte miejsce zajęły Oxford i Harvard.

Autorem globalnego rankingu uczelni jest brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, specjalizująca się w wydawnictwach poświęconych międzynarodowej edukacji. Swoje coroczne zestawienia firma tworzy, analizując sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy.

Od lat na pierwszych miejscach plasują się uniwersytety amerykańskie i brytyjskie. Najlepsza polska uczelnia według autorów rankingu to Uniwersytet Warszawski, który zajął 284 miejsce. Tuż za nim, na miejscu 293 uplasował się Uniwersytet Jagielloński.

„MIT Sloan Management Review” jest magazynem biznesowym, wydawanym od 1959 roku na rynku amerykańskim przez Massachusetts Institute of Technology, a od 2019 roku na rynku polskim. Ten uznany na całym świecie tytuł stanowi międzynarodowe forum dla innowacyjnych liderów biznesu oraz profesorów najlepszej uczelni świata.


Najpopularniejsze tematy