Redakcja MIT SMRP
Co kryje się w nazwie marki?
Czy róża (rose) o innej nazwie (na przykład snose) pachniałaby równie pięknie?
BCC For The Future. Liderzy Jutra
Najważniejsze biznesowe wydarzenie roku BCC for the Future 2024 już 10 i 11 października w Warszawie!
Konferencja „Trendy HR”: Organizacja Gotowa na Przyszłość
18 czerwca 2024 roku odbyła się konferencja „Trendy HR” zorganizowana przez ICAN Institute, która zgromadziła ekspertów z dziedziny zarządzania kapitałem ludzkim, technologii i biznesu. Wydarzenie to było okazją do wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów oraz narzędzi wspierających rozwój HR w firmach.
Brakuje Ci wiary we własne kwalifikacje? Być może to syndrom oszusta!
Dowiedz się, jak złagodzić syndrom oszusta, budując zaufanie wśród członków swojego zespołu.
Innowacyjne zarządzanie przestrzenią do pracy
Praca hybrydowa stała się nową normalnością, dlatego przestrzenie biurowe muszą zostać tak przeprojektowane, by zmiana miejsca wykonywania obowiązków służbowych była prosta, efektywna i przyjemna. W odpowiedzi na te wyzwania, z którymi musi się zmierzyć większość przedsiębiorców, powstała inicjatywa HWEC – Hybrid Workplace Experience Centre. Dziesięć firm: Bene, Jabra, Lenovo, Microsoft, Sharp / NEC, Waldmann, Colliers, Exclusive Networks, Hays i Sonte, będących ekspertami w dziedzinie projektowania hybrydowych miejsc pracy, połączyło siły, by wspólnie rozmawiać o nowoczesnym środowisku biurowym, które pozwoli ściągnąć i zatrzymać największe talenty. W cyklu 12 artykułów przedstawimy istotne obszary budowania odpowiedniej dla organizacji przestrzeni do pracy. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej propozycjom firmy Waldmann.
Radar - Dlaczego warto włączyć pracowników do rozgrywki
Vicente Reynal jest prezesem i przewodniczącym Ingersoll Rand, globalnego producenta przemysłowego. Swoją karierę rozpoczął jako kierownik zmiany w AlliedSignal (obecnie Honeywell Aerospace) zaraz po studiach z inżynierii mechanicznej i lean manufacturing na MIT. Obecną funkcję objął po fuzji Gardner Denver z Ingersoll Rand. Niedługo potem udostępnił udziały w kapitale wszystkim swoim pracownikom. „MIT Sloan Management Review” rozmawiał z Reynalem na temat jego niekonwencjonalnego podejścia do zwiększania wyników dzięki akcjonariatowi pracowniczemu. Przedstawiamy najciekawsze fragmenty tej rozmowy.
Radar - Co kryje się w nazwie marki?
Czy róża (rose) o innej nazwie (na przykład snose) pachniałaby równie pięknie?
Czy generatywna AI zastąpi marketingowe badania rynku?
Sam Ransbotham i Shervin Khodabandeh, gospodarze podcastu Me, Myself i AI, rozmawiają z Ayelet Israeli, profesorką na wydziale marketingu Harvard Business School, o wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji w badaniach marketingowych i zrozumieniu preferencji konsumentów.
Jackie Rocca: Jak Slack rozwiązuje problemy użytkowników za pomocą AI
W tym odcinku podcastu „Me, Myself, and AI” Jackie Rocca, wiceprezeska ds. produktu w firmie Slack, opisuje, jak jej zespół podchodzi do projektowania nowych produktów w przestrzeni generatywnej sztucznej inteligencji, oraz przedstawia pewne prognozy na przyszłość.
Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości. Coraz bliżej XVI Europejski Kongres Gospodarczy.
Trzy dni pełne dyskusji na tematy, którymi żyją Polska, Europa i świat. Uznane autorytety, decyzyjni politycy, menedżerowie dużych firm, przedsiębiorcy, eksperci, naukowcy, młodzi aktywiści, ludzie mediów. W terminie 7-9 maja 2024 r. odbędzie się Europejski Kongres Gospodarczy – trwa rejestracja na wydarzenie.
Biura XXI wieku – nowe spojrzenie na miejsce pracy. Debata podczas VI Kongres MIT Sloan Management Review Polska
W ostatnich latach nasze podejście do pracy przeszło drastyczną transformację. Nowe technologie, zmieniające się oczekiwania pracowników i model hybrydowy wpływają na przyszłość biur. Jak w tak zmiennym środowisku kształtować przestrzeń biurową, która odpowiada na potrzeby nowej normalności?
W pułapce niejasnych oczekiwań
Kontynuujemy nowy cykl multimedialnych studiów przypadków i proponujemy naszym czytelnikom wspólną naukę i zabawę. Ucz się przywództwa i zarządzania razem z nami.
Mark Surman: jak Mozilla działa na rzecz odpowiedzialnej sztucznej inteligencji
Prezes Fundacji Mozilli Mark Surman opowiada o swoich działaniach na rzecz sprawiedliwego i bezpiecznego dostępu do technologii dla wszystkich.
Życzenia wielkanocne
Pełnych radości, spokoju Świąt Wielkiej Nocy oraz wiele pomyślności i zawodowych sukcesów, życzy Państwu redakcja MIT Sloan Management Review Polska.
Święta na bogato
Święta tuż, tuż, a przedsiębiorcy zaczynają otwierać portfele, by obdarować swoich pracowników świątecznymi bonusami, na co wskazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez Instytut Badawczy Randstad we współpracy z Gfk. Czy jest to gest mający na celu złagodzenie finansowych wyzwań, przed którymi stają pracownicy? Czy może po prostu zwyczajna hojność ze strony przedsiębiorców?
Konferencja MIT Sloan Management Review Polska: Innowacyjność w erze AI
„Jak wyzwalać innowacyjność firm w dobie sztucznej inteligencji” to temat Konferencji MIT Sloan Management Review Polska, która odbyła się 14 listopada 2023 r. w formule online. Jest to wydarzenie nie tylko gromadzące światowych ekspertów, ale także otwierające nowe horyzonty dla przyszłości biznesu, integrując innowacyjne praktyki z potencjałem sztucznej inteligencji.
Gofry królem polskiego eksportu
Chrupiące gofry to wizytówka nadmorskich kurortów i symbol wakacyjnego wypoczynku. Mimo że ich tegoroczna cena przyprawiła turystów o zawrót głowy, to obok zapachu świeżo upieczonego gofra nie można było przejść obojętnie. Nie tylko Polacy stracili głowę dla tego pachnącego wypieku. Okazuje się, że gofry i wafle należą do ważniejszych towarów polskiego eksportu wyrobów cukierniczych.
Logistyka w e-commerce – wyzwania i perspektywy
Gdy świat próbuje wrócić do normy po burzliwym okresie pandemii, branża logistyczna stoi przed pytaniem, jak dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości oraz jakie nowe trendy i strategie kształtują jej przyszłość w obliczu globalnych kryzysów.
Ekspansja zagraniczna w cieniu wojny, inflacji i recesji
Wojna za naszą wschodnią granicą nie zniechęciła zagranicznego biznesu do inwestowania w Polsce. Dane makro pokazują, że miniony rok był lepszy od pandemicznych lat 2020-2021, a trend utrzymuje się także w tym roku. Tę pozytywną tendencję można dostrzec również w przeciwnym kierunku – w obszarze inwestycji polskich firm za granicą. Jednak na ich drodze wciąż stoją niepewność i geopolityka.