Kiedy naprzeciw siebie stają biznesowe potęgi i zwinne start‑upy, wynik starcia nie jest łatwy do przewidzenia. Bardzo często to właśnie zwinność okazuje się ważniejsza od siły giganta. Należy jednak zadać sobie pytanie: czy wielki kontenerowiec może być zwrotny niczym żaglówka?
Jest to możliwe – choć niełatwe. Badania i doświadczenia think tanku „How To Do IT” wskazują na duży opór przed zmianą wśród polskich firm. Gra jest jednak warta wysiłku: najlepiej być bowiem i wielkim, i zwinnym. To właśnie skala działania oraz możliwość szybkiego brania zakrętów, gdy okazuje się to konieczne, stanowią receptę na wygrywanie w trudnym i zmiennym otoczeniu biznesowym.
Z drugiej strony rozwiązania bazujące na dużych zbiorach danych (big data) nie są zarezerwowane już tylko dla największych organizacji klasy enterprise. Odkrywanie zależności potencjałów ukrytych w niepozornych zbiorach danych może przynieść realną wartość i dać podstawę do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych. Także w sektorze MŚP.
Z powyższymi kwestiami zmierzyli się eksperci think tanku podczas webinarium, które odbyło się 6 grudnia 2018 roku. W rozmowie uczestniczyli:
Wojciech Janusz, Systems Engineer, Dell EMC
Filip Kata, Systems Engineer, Dell EMC
Marcin Morawski, Country Marketing Manager Poland, Dell EMC
Piotr Szymczak, kierownik think tanku „How To Do IT”.
W trakcie rozmowy mówili m.in. o tym, jak konkretne polskie firmy korzystają z przewag, które zapewniają zwinne metody działania, oraz jak sprawdzić, czy nasza firma rzeczywiście działa zwinnie, i co trzeba zrobić, by tak funkcjonować. Zmierzyli się również z mitami dotyczącymi działów IT we współczesnych polskich przedsiębiorstwach.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Czy IT może być nośnikiem idei biznesowej? »
Czy IT może być nośnikiem idei biznesowej?
Koło cyfrowej transformacji, zasilane danymi, już ruszyło. Organizacje, które nauczą się wprawiać je w najszybszy ruch, zdystansują konkurencję. Będą miały lepszy wgląd w swoją organizację oraz znały kierunek jej rozwoju.