Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Czego spodziewać się po agile

Jak technologia przekształca praktykę zarządzania? Co wszyscy wiedzą, że innowacje technologiczne umożliwiają zmiany w działaniu, na przykład pomagając ludziom współpracować, szybciej uzyskiwać dostęp do informacji i podejmować mądrzejsze decyzje. Mniej oczywista, ale nie mniej ważna, jest obserwacja, że innowacje technologiczne inspirują nowe podejście do zarządzania.

Na przykład przejście z komputerów typu mainframe na komputery osobiste dało impuls do powstałego w latach 80. trendu demokratyzacji funkcji zarządczych (empowerment), a pojawienie się narzędzi do współpracy umożliwiło w latach 90. ukształtowanie ruchu zarządzania wiedzą. W takich przypadkach nowe technologie nie tylkorozszerzają nasze możliwości, ale poszerzają również nasze horyzonty, a to właśnie ta kombinacja umożliwia ewolucję zarządzania.

Czym jest agile?

Dobrym przykładem jest agile (z ang. zwinny). Agile pojawił się to w latach 90. jako metodyka tworzenia oprogramowania z wykorzystaniem nowych języków programowania, które znacznie ułatwiły programistom tworzenie prototypów i pozwoliły na szybkie uzyskiwanie informacji zwrotnych od użytkowników.

Zostało 92% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla subskrybentów

Dołącz do subskrybentów MIT Sloan Management Review Polska Premium!

Jesteś subskrybentem? Zaloguj się »


Najpopularniejsze tematy