Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Blaski i cienie
performance marketingu

Czy skalowanie biznesu za pomocą performance marketingu jest skuteczne? Jeszcze dwa, trzy lata temu odpowiedź byłaby twierdząca. Ale dziś, gdy zmienne otoczenie biznesowe stawia przed marketerami w sieci coraz większe wyzwania, odpowiedź nie jest już tak oczywista. Dowiedz się, jak pokonać coraz wyżej zawieszoną poprzeczkę.

Według wielu raportów, wartość polskiego rynku e‑commerce w 2020 roku prognozowana była na mniej więcej 70 mld zł. Rzeczywistość okazała się jeszcze lepsza. Rok 2021 zakończył się wynikiem na poziomie 100 mld zł. Dla przedsiębiorcy lub marketera oznacza to dwie zasadnicze kwestie.

Po pierwsze – wartość zakupów online znacząco wzrosła. To bardzo dobrze. Pojawiła się bowiem nowa grupa potencjalnych nabywców produktów bądź usług. Według raportu Gemiusa E‑commerce w Polsce 2021, w 2020 roku jakichkolwiek zakupów online dokonało 72% wszystkich internautów. Rok wcześniej było to 61%. Obecnie jest to już ponad 77%.

Po drugie – liczba firm e‑commerce znacząco wzrosła, co oznacza coraz liczniejszą konkurencję. To bardzo źle. Każda z tych firm zechce uszczknąć swój kawałek tortu, oczywiście jak największy, stosując przy tym najbardziej popularną w branży strategię, jaką są kampanie performance marketingu. Czy należy się tym martwić? Raczej nie, jednak z pewnością nie można lekceważyć takiego trendu, gdyż jego efekty będą mocniej zauważalne w perspektywie kolejnego roku bądź dwóch.

Żyjemy w ciekawych czasach, kiedy zdecydowanie nic nie jest pewne. Świadomość tego skłoniła zespół digital strategist w adCookie do skrupulatnej analizy tego, jak wygląda przygotowanie przedsiębiorstw do intensyfikacji działań online oraz na jakim etapie jest teraz ich transformacja cyfrowa. Jeden z wniosków można streścić w dwóch zdaniach: „Potrzebujemy lepszych działań performance marketingu, ponieważ nasza poprzednia agencja nie daje sobie rady. Chcemy zacząć od zaraz, najlepiej jeszcze w tym tygodniu, i gdy podniesiecie nasze wyniki, to porozmawiamy o rozszerzeniu współpracy”.

Wielu menedżerów, niezależnie od branży, skupia się na kampaniach pay per click, uznając, że te najlepiej wspierają ich biznes. Czy słusznie? Po części tak. Prawdą jest, że zwiększenie inwestycji 

Zostało 89% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla subskrybentów

Dołącz do subskrybentów MIT Sloan Management Review Polska Premium!

Jesteś subskrybentem? Zaloguj się »

Paweł Pałka

Head of Strategy w adCookie


Najpopularniejsze tematy