Bez wątpienia praca zdalna jest dziś najpopularniejszym modelem pracy w polskich oraz zagranicznych firmach. Pracownicy deklarują chęć dalszej pracy w takim trybie, a wiele organizacji rozważa wdrożenie na stałe modelu hybrydowego. Ten trend dotyczy również zespołów finansowych.
Jeśli pracodawcy wdrożą pracę w trybie zdalnym na stałe, dyrektorzy finansowi staną przed wyzwaniem zorganizowania jej sprawnego działania w swoich zespołach. Do efektywnego zarządzania pracownikami, będą potrzebowali narzędzi, które im w tym pomogą.
Jak zarządzać wirtualnym zespołem finansowym;
Z jakich narzędzi warto skorzystać, a z których lepiej zrezygnować;
Jakimi kryteriami kierować się przy podejmowaniu decyzji
– to tylko kilka pytań, które były punktem wyjścia do dyskusji podczas kolejnego webinarium Klubu CFO.
Nowoczesne technologie wspierają pracowników zdalnych w bardzo szerokim zakresie. Przede wszystkim wspomagają wzajemną komunikację. Aż 68% pracowników zdalnych korzysta z chatów, platform społecznościowych i wideokonferencji każdego dnia, a 75% z nich twierdzi, że pomagają im one w utrzymaniu relacji z innymi.
Z jakich narzędzi najlepiej korzystać? Rozwiązań jest wiele – od platform komunikacyjnych, kalendarzy, po aplikacje do porządkowania notatek i przesyłania wielkogabarytowych plików. Bez wątpienia te narzędzia pomagają w codziennej pracy pod warunkiem, że wiemy, jak je wdrożyć i jak z nich korzystać.
Podczas webinarium Klubu CFO swoimi doświadczeniami oraz rekomendacjami podzielili się zaproszeni eksperci:
Justyna Zasowska, dyrektor finansowy w OBI Polska,
Magdalena Wereda‑Kolasińska, FCMA, CGMA, dyrektor ds. finansów z Unilever Polska,
Barbara Michalska, Modern Workplace Business Group Director,
Maciej Bandurski, Modern Workplace Product Marketing Manager z Microsoft.
Obejrzyj webinarium: