Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Aric Dromi: biznesowe strefy komfortu – i jak z nich wyjść

Aric Dromi to futurolog, który sam siebie określa mianem „professional troublemaker”. Rzeczywiście, jego poglądy na biznes, zwłaszcza w kontekście nowych technologii, nie zawsze są komfortowe w odbiorze i często burzą pewne sfery komfortu – ale głęboko inspirują do zmian.

Aric Dromi to jeden z tych ludzi, do których pasuje powiedzenie „szczery do bólu”. Sam przy tym lojalnie ostrzega, że celem jego wystąpień jest sprawienie, by jego słuchacze czuli się... niekomfortowo. Sam też przedstawia się jako „professional troublemaker” – łatwo zrozumiałe określenie, które nie ma jednak idealnego polskiego odpowiednika (jedną z zabawniejszych propozycji słowników jest „mąciwoda”...).

Aric chce wyrwać swoich słuchaczy z wymoszczonych, wygodnych stref komfortu i zmusić do działania, do zmian – ale najpierw do przemyślenia pewnych fundamentalnych kwestii. I właśnie takiego mówcę ICAN Institute zaprosił do współprowadzenia kolejnego wydarzenia z serii ELITE LEADERSHIP PROGRAM 2021/2022!

Krok 1. Obejrzyj zaproszenie (1 minuta)

Żeby nie było, że nie uprzedzaliśmy – posłuchaj, w jaki sposób Aric Dromi zaprasza na najbliższe wydarzenie z serii Elite Leadership Program, w lutym 2022 roku. Gwarantujemy, że będzie to głęboko inspirujące wydarzenie, ale nikt nie obiecuje, że będzie łatwo:

Krok 2. Zaplanuj udział w drugiej sesji Elite Leadership Program

Czy chcesz wiedzieć, jak w cyfrowym świecie zmienia się miejsce pracy i stosunek człowieka do niej? I jak te zmiany wpływają na modele zarządzania w najbliższej przyszłości? W czasie drugiej sesji (3 lutego 2022 roku) poznasz następujące zagadnienia:

  • Jak czwarta rewolucja przemysłowa wpłynie na nasz świat: pracę, edukację, przyszłe zarządzanie i modele ekonomiczne?

  • Czy rozwój sztucznej inteligencji i wszechobecności automatyzacji sprawią, że duża część dzisiejszej siły roboczej stanie się zbędna?

  • Historia relacji ludzkości z pracą – od codziennego przetrwania po głęboki związek z naszą psychiką i obrazem siebie.

  • Wpływ industrializacji i każdej kolejnej „rewolucji” z perspektywy kobiet – wnioski dla wszystkich liderów.

Krok 3. Obejrzyj wywiad (22 minuty)

Podczas krótkiej rozmowy miałem okazję zapytać Arica Dromi o jego poglądy na temat przyszłości pracy, zmian w sposobach zarządzania i nowych funkcjach liderów organizacji. Powiem krótko – potwierdzam. To nie były łatwe, lekkie tematy, ale odpowiedzi rzeczywiście zmuszają do przemyślenia na nowo wielu kwestii, w tym także tych, wydawałoby się, zupełnie oczywistych.

Zapraszam do obejrzenia wywiadu:

Tomasz Kulas

Redaktor "MIT Sloan Management Review Polska", redaktor prowadzący "ICAN Management Review"

Aric Dromi

Futurolog, mówca motywacyjny, a przede wszystkim – jak sam się określa – "professional troublemaker". Założyciel start-upów TEMPUS-MOTU i DICEROX. Przez dziewięć lat pracował na stanowisku głównego futurysty Volvo Cars. 


Najpopularniejsze tematy