Ze względu na duże zainteresowanie konkursem Mistrz Innowacyjnej Transformacji, organizowanego przez ICAN Institute – wydawcę „MIT Sloan Management Review Polska”, przedłużamy termin przyjmowania projektów - tak, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym wystarczająco dużo czasu na przygotowanie zgłoszenia.
Im chętniej firmy wykorzystują jakąś konkretną technologię, tym większe zainteresowanie nią wykazują hakerzy. Dlatego prócz inwestycji w innowacyjne rozwiązania wewnątrz organizacji, pracodawcy powinni pamiętać też o rozwijaniu kompetencji swoich zespołów IT. W końcu niekompetentny człowiek nadal pozostaje najsłabszym ogniwem systemów bezpieczeństwa.
Innowacyjne firmy są w stanie wykreować nowe kategorie rynkowe, ale często nie potrafią ich zdominować
Ubiegły rok był przymusowym eksperymentem skuteczności elastycznego zatrudnienia. Wielu ,,etatowców’’ i firm przystosowanych do standardowego funkcjonowania zostało wrzuconych do świata wirtualnego i zmuszonych do korzystania z usług freelancerów.
W dobie pandemii e-commerce był ratunkiem dla detalistów. Najlepiej poradziły sobie firmy, które transformację cyfrową rozpoczęły jeszcze przed zamrożeniem gospodarki. Tak jak firma CCC.
Aby wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, liderzy muszą skoncentrować starania na poprawie kultury organizacji i kompetencji decyzyjnych.
ICAN Research wspólnie z firmą WDX postanowili sprawdzić jaki jest stan cyfryzacji magazynów funkcjonujących na polskim rynku. Wspólny raport pokazuje, że jest jeszcze wiele do zrobienia w tym obszarze.
Pandemia przyśpieszyła proces uelastycznienia rynku pracy. Wynajmujemy pracowników, sprzęt, a także coraz częściej także oprogramowanie. Biznes czasów (post)covidowych to nie tyle nowe ekosystemy pracownicze, co wręcz nowa filozofia korzystania z urządzeń i programów.
Największym wyzwaniem dla firm tworzących aplikacje wykorzystujące łańcuch bloków nie jest technologia, lecz skuteczna współpraca z partnerami ekosystemu.
Ekosystemy kadrowe mogą wspierać liderów w lepszym zarządzaniu zmianami wywołanymi przez czynniki technologiczne, społeczne i ekonomiczne.