Artykuły
ChatGPT zmienia zasady gry w content marketingu
Czy sztuczna inteligencja zastąpi ludzi w tworzeniu treści? To pytanie stawia sobie dziś wiele osób. Jednak narzędzia takie jak ChatGPT to, jak na razie, nieoceniona pomoc w optymalizacji i personalizacji treści, a co za tym idzie – zwiększeniu jej skuteczności. Jak zatem wykorzystać sztuczną inteligencję w content marketingu?
Bydgoszcz wspiera przedsiębiorczość. Relacja z konferencji regionalnej ICAN Institute
W Bydgoszczy odbyła się druga konferencja regionalna ICAN Institute w 2023 roku. Tematem przewodnim spotkania były nowe zasady konkurowania w świecie naznaczanym przez coraz większą zmienność, niejednoznaczność, złożoność i niepewność.
Dlaczego ojciec chrzestny sztucznej inteligencji bije na alarm w sprawie AI?
Pionier głębokiego uczenia, Geoffrey Hinton, który niedawno odszedł z Google, twierdzi, że nadszedł czas, aby stawić czoła egzystencjalnym zagrożeniom związanym ze sztuczną inteligencją.
Wiarygodność w czasach kryzysu zaufania – tegoroczna edycja Europejskiego Kongresu Finansowego
W poniedziałek 5 czerwca, po raz 13 w sopockim centrum kongresowym hotelu Sheraton spotkają się w ramach Europejskiego Kongresu Finansowego decydenci rynków finansowych, eksperci, liderzy opinii oraz studenci skupieni w Akademii EKF, by dyskutować o wyzwaniach stojących przed gospodarkami Polski, Europy i świata. Przewodnie hasło tegorocznej edycji EKF brzmi – Wiarygodność w czasach kryzysu zaufania.
Czy AI doprowadzi do dyskryminacji talentów?
Czy sztuczna inteligencja ma szansę osiągnąć mistrzowski poziom superinteligencji, która przewyższając poziom inteligencji człowieka, znajdzie idealnie pasujący talent na dane stanowisko? A może jej niedoskonała natura w dalszym ciągu będzie źródłem nowych etycznych problemów i przyczyną dyskryminacji oraz stronniczości w procesie rekrutacji?
Od ChatGPT do HackGPT: sprostać cybezagrożeniom ze strony generatywnej AI
Nadszedł czas, aby zastąpić tradycyjne podejście do cyberbezpieczeństwa „inteligentniejszą” technologią i szkoleniami.
Czy nowe postulaty Kodeksu Pracy zadbają o zdrowie fizyczne pracownika zdalnego? O efektywnym stanowisku do pracy zdalnej
Praca zdalna, jaką umożliwiły postępująca przemiana obowiązków zawodowych, rozwój technologiczny i okres przymusowej izolacji, pozwoliła pracownikom na zdobycie wyjątkowego doświadczenia. Dało im to większą niż dotychczas elastyczność w decydowaniu o czasie, miejscu czy sposobie realizacji powierzonych zadań, nadając tym samym poczucie sprawczości i autonomiczności.
Brakuje ci motywacji do pracy? Sprawdź, jak z tym walczyć!
Skuteczne motywowanie siebie jest jedną z głównych cech, która wyróżnia osoby osiągające wysokie wyniki. Jak iść do przodu i osiągać sukcesy, kiedy brak ci zaangażowania? Istnieje kilka prostych taktyk, które pomagają wznieść się na motywacyjnej fali i z lekkością realizować cele.
Konsumenci na całym świecie oczekują zrównoważonego rozwoju. Czy firmy sprostają temu wyzwaniu?
Rosnący wpływ koncepcji zrównoważonego rozwoju na globalny rynek konsumencki doprowadził do zmiany zachowania konsumentów, którzy coraz częściej poszukują alternatyw przyjaznych środowisku. Nasze najnowsze badanie Global Sustainability Study (Badanie zrównoważonego rozwoju na świecie) analizuje regionalne różnice w skłonności do zapłaty (willingness to pay / WTP) za opcje wspierające zrównoważony rozwój i ich wpływ na sektor dóbr konsumpcyjnych.
DEBATA: Prawdziwe innowacje zamiast gry pozorów
Teatr innowacji to spotykana w wielu firmach inicjatywa, która ma na celu zasygnalizowanie, że w przedsiębiorstwie dochodzi do innowacji, podczas gdy faktycznie nie ma ona znaczącego wpływu na biznes. Inicjatywom tym często towarzyszą liczne działania wizerunkowe, z których nic nie wynika.