Zarządzanie zespołem
Polskie firmy IT w poszukiwaniu zagranicznych specjalistów
Rozwój nowych technologii i elastycznych formuł zatrudniania zmienia oblicze rynku pracy IT. O tym, jakie korzyści dla firm mogą wynikać z angażowania pracowników z różnych kultur oraz jakie konkretnie korzyści czerpią z tego zatrudnienia, opowiada Lina Laas, dyrektorka ds. ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej w firmie Deel tworzącej globalne rozwiązania w zakresie zatrudniania i płac. Rozmawia Joanna Koprowska.
Sztuczna inteligencja w procesach HR
Wdrażanie nowoczesnych technologii dotyczy także działów HR. Liczba punków styku pomiędzy specjalistami HR a sztuczną inteligencją będzie tylko rosnąć.
Agnieszka Kolenda, Hays Poland: Zabrakło komunikacji
Oprócz informowania o badaniu menedżerów, dział HR powinien zadbać również o komunikację z pracownikami. Cały zespół powinien dowiedzieć się, dlaczego opinia wszystkich jest tak ważna dla organizacji.
Gdy badanie zaangażowania wprowadza w błąd
W ciągu kilku miesięcy z działu księgowości firmy For Fun Toys, producenta zabawek, odeszły trzy osoby. Kiedy dyrektor finansowy dowiaduje się o kolejnym wypowiedzeniu, razem z szefową działu HR postanawia sprawdzić, dlaczego mimo wysokich wyników w badaniu poziomu zaangażowania rotacja wśród pracowników jest tak wysoka.
Przełam barierę językową w twojej firmie
Dyskryminacja językowa niekorzystnie wpływa na rozwój talentów w firmie. Z tego względu zrozumienie dynamiki wielojęzycznych organizacji i zespołów, jak i wdrażanie praktyk inkluzywności powinno być dla ich liderów priorytetem.
Awans poziomy: sposób na rozwój i utrzymanie talentów
Z badań wynika, że awans poziomy gwarantuje obustronne korzyści: zwiększa zadowolenie pracowników oraz wydajność pracodawcy.
Sandra Kolańczyk, ClickMeeting: Jakość zamiast ilości
Bardziej elastyczne podejście w kwestii przeprowadzania badań przyniesie częstszy feedback i dzięki temu umożliwi firmom wcześniejsze skorygowanie strategii lub zdiagnozowanie narastających problemów.
Jak millenialsi widzą i odbierają pokolenie Z?
Ewelina Furtak, szefowa marketingu Cloudware Polska, dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy z najmłodszym pokoleniem na rynku pracy, czyli generacją Z.
Dobrzy liderzy zaczynają od decyzji dotyczących... podejmowania decyzji
Każdy prezes już na początku swojego urzędowania powinien ustalić, w jaki sposób w jego firmie będą podejmowane decyzje i poinformować o tym swoich podwładnych.
Wracają do biura i… tracą motywację
Nowe badania Korn Ferry ujawniają rosnącą liczbę „aktywnie niezaangażowanych” pracowników w biurze. Czy firmy mogą powstrzymać spadek motywacji po powrocie do pracy stacjonarnej?
Kompetencje przyszłości – najpewniejsza waluta jutra
O konkurencyjności i rozwoju współczesnych firm coraz bardziej decydują aktywa intelektualne, jak kompetencje pracownicze. Nieustanne zmiany targające światem biznesu i postępująca automatyzacja wymuszają na pracownikach i pracodawcach pozyskiwanie nowych umiejętności oraz aktualizowanie dotychczasowych. Jakie podejście do reskillingu i upskillingu mają polskie firmy?
Firma bez biura. Jak nią zarządzać?
Firma ReJobs powstała siedem lat temu i od początku swojego istnienia pracuje zdalnie. Nigdy nie miała własnego biura i na razie nie zamierza go mieć. Co jest kluczem do efektywnej pracy w takiej formule? Co robią liderzy, żeby podtrzymać motywację jej pracowników? Z Moniką Maćkiewicz, CEO ReJobs oraz recruitment manager w Hortex, rozmawia Maria Korcz.
Popraw metody pomiaru różnorodności, a rezultaty też się poprawią
By zyskać dokładniejszy wgląd w obszar różnorodności,
równych szans i kultury inkluzywnej oraz móc opracowywać
skuteczniejsze interwencje, menedżerowie powinni zmienić
podejście do zbierania danych.
Praca zdalna: między dyscypliną a elastycznością
W Ice Code Games przeszliśmy na zupełnie zdalną formułę pracy, ponieważ w tym modelu osiągamy najlepsze wyniki pod kątem efektywności, finansów i dostępu do talentów. Choć nie jest to droga usłana różami, wiele wskazuje na to, że już z niej nie zboczymy.
Organizacja dobrze nastrojona
Czego firma i jej menedżerowie mogą nauczyć się od orkiestry i grających w niej muzyków.
Na jakie trendy pracodawcy powinni zwrócić uwagę w 2023 roku?
Rok 2022 zbliża się ku końcowi, więc coraz częściej zastanawiamy się, co przyniesie kolejne 12 miesięcy. Jaki będzie rok 2023 dla pracodawców i pracowników? Przyglądamy się trendom wynikającym z badań w zakresie HR, na które warto zwrócić uwagę.
Samotność pracownika hybrydowego. Jak jej zapobiec?
Wspierający współpracownicy są kluczem do zmniejszenia poczucia izolacji podczas pracy z domu.
Wspieranie etycznej kultury dzięki bezpieczeństwu psychicznemu
Menedżerowie liniowi odgrywają kluczową rolę w tworzeniu bezpiecznych przestrzeni, w których pracownicy mogą mówić o dostrzeżonych nieprawidłowościach.
Przerwij związek między płacą a wynikami
Eksperyment polegający na wyeliminowaniu modelu pay-for-performance przyczynił się do poprawy wyników, utrzymania i zaangażowania pracowników działu sprzedaży w Hilti Group.
IT ciągle szuka ludzi do pracy
Liczba ofert pracy w IT w pierwszym półroczu 2022 roku była o 100% większa niż w tym samym czasie rok temu – wynika z danych No Fluff Jobs, serwisu z ofertami pracy dla IT. Wzrosły też wynagrodzenia, zarówno w przypadku umów o pracę, jak i kontraktów B2B.