Magazyn o biznesie dla biznesu
Magazyn linderów cyfrowej transformacji
Książki, e-booki, szkolenia
Osobista platforma wiedzy
Kongresy, konferencje, webinary
W ciągu ostatniego roku w wyniku pandemii COVID-19 świat doświadczył poważnych zakłóceń. Wraz z pomyślnym opracowaniem i dystrybucją szczepionki przeciwko tej chorobie jest nadzieja na to, że wkrótce nastąpi tak zwana nowa normalność. Liderzy już teraz powinni zastanowić się, jak powinny wyglądać miejsca pracy w czasie po pandemii.
Potrzebujemy nowego sposobu realizacji
pracy – opartego na idei zwinnej organizacji
i bez sztywnego podziału na stanowiska.
Przedstawiamy pięć technik formułowania
problemu, które mogą zaowocować lepszymi
rezultatami wyzwań crowdsourcingowych.
Innowacyjne rozwiązania stosowane w pracy coraz częściej są postrzegane jako główny czynnik naruszający tzw. work-life balance. Umiejętnie wykorzystane mogą jednak stać się naszym sprzymierzeńcem w walce z wypaleniem zawodowym.
Wielu liderów zastanawia się, czy ekosystemy talentów funkcjonujące w ich organizacjach można poszerzyć i pogłębić. Ostatnie doświadczenia z rozwojem pracy zdalnej potwierdziły ten potencjał.
Pandemia COVID-19 i związana z nią przymusowa izolacja, praca oraz edukacja zdalna, w efekcie przeniesienie niemal każdej aktywności z realnego świata do wirtualnego – to wszystko razem sprawiło, że branża IT mocno się rozwinęła.
Algorithms developed by Talent Alpha, a Polish company that operates around the world, make it possible to engage specialists in projects that match their skills and expand a workforce in a flexible manner. It is a model that can be the source of cutting-edge innovation in the HR field as well as a driving force for change across the entire labor market.
Algorytmy opracowane przez działającą globalnie polską firmę Talent Alpha umożliwiają angażowanie specjalistów do zadań odpowiadających ich talentom i elastyczne uzupełnianie kadr. To model, który może być źródłem prawdziwej innowacji w dziedzinie HR, ale i motorem zmian na całym rynku pracy.
To, jak odbieramy daną przestrzeń, a w tym konkretnym przypadku to, czy będziemy chcieli wrócić do pracy w biurach, zależy w dużej mierze od naszych odczuć i poczucia bezpieczeństwa.
Kryzys spowodowany pandemią COVID-19 niesie ze sobą mnóstwo wyzwań, lecz ma także drugie, pozytywne oblicze. Takimi właśnie – pozytywnymi – doświadczeniami podzielili się z nami wybitni eksperci i praktycy biznesu, współtworzący Radę Programową MIT SMR Polska.
Epidemia to krytyczny czas dla biznesu. Niemal wszystkie firmy czeka zastój i poważne straty, niektórym grozi bankructwo. Najlepiej w tej trudnej sytuacji poradzą sobie organizacje zaawansowane cyfrowo i te, w których praca zdalna jest standardem, a nie wyjątkiem.
Osiem praktycznych porad dotyczących pracy w trybie, który dla wielu jest nowością.
Niezależnie od branży najlepsze firmy odkrywają, że najtrudniejsza droga ewolucji systemów jest jednocześnie tą, która niesie najwięcej korzyści.
Przedsiębiorstwa i pracownicy znajdujący się w miejscu narodzin epidemii COVID-19 pozwalają nam zrozumieć, co sprawdza się w czasach kryzysu, a co – nie.
Co muszą zrobić współcześni liderzy, by pokonać przeszkody stojące na drodze do zmian kulturowych.
W dobie obecnego kryzysu zdalne zarządzanie firmą to nowość dla wielu menedżerów. Są jednak firmy, które taki model wykorzystywały, zanim stało się to koniecznością. Ich sekret? Zdalny proces rekrutacji.
Nowe badania dowodzą, że przewodzenie na rynku ma coraz bardziej tymczasowy charakter. Wyzwaniem dla firm nie jest już dotarcie na szczyt, lecz pozostanie na nim.
Coraz częściej mówi się na temat wpływu automatyzacji na rynek pracy i co będzie ona oznaczać dla różnych zawodów.
Członkowie rady nadzorczej z doświadczeniem w biznesie cyfrowym mogą być nowym czynnikiem wyróżniającym firmę w rywalizacji o wyniki finansowe.
Jakie trendy dominować będą na styku świata biznesu i nowych technologii w najbliższym czasie? Zapytaliśmy o to sześcioro członków Rady Programowej „MIT Sloan Management Review Polska”, którzy uczestniczyli w pierwszym jej posiedzeniu.