Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Pytajcie, słuchajcie i uczcie się

Światowy autorytet przywództwa, nauczyciel i coach menedżerów wyższego szczebla Marshall Goldsmith w wywiadzie udzielonym swojemu studentowi i ekspertowi ICAN Institute, Pawłowi Motylowi, mówi o tym, co charakteryzuje lidera przyszłości i jak powinien wyglądać jego proces rozwoju.

W książce What Got You Here, Won’t Get You There twierdzi pan, że niezwykle trudno wprowadzić zmiany w zachowaniu ludzi. Dlaczego tak jest?

Uzyskanie pozytywnej, trwałej zmiany behawioralnej jest trudne z trzech powodów. Po pierwsze, wymaga odwagi – żeby spojrzeć w lustro, żeby poprosić o informację zwrotną. Dla większości ludzi jest to nie lada problem, bo mogą się dowiedzieć o sobie czegoś niedobrego. Po drugie, zmiana w zachowaniu wymaga skromności. Trudno jest porzucić przekonanie, że jesteśmy doskonali, że nie potrzebujemy pomocy. Tymczasem ten, kto wierzy, że nie potrzebuje pomocy, nigdy z takowej nie skorzysta. Trzecim warunkiem jest dyscyplina – to na niej opiera się wszystko, czego uczę. Doskonalenie się jest codzienną, świadomą pracą nad sobą. Nikt z nas nie zmienił swoich zachowań od samego słuchania wykładów. Niestety, choć prelekcji słucha się bardzo łatwo, to wprowadzenie w życie wiedzy z nich płynącej jest bardzo trudne.

...

Zostało 69% artykułu.

Materiał dostępny tylko dla subskrybentów

Dołącz do subskrybentów MIT Sloan Management Review Polska Premium!

Jesteś subskrybentem? Zaloguj się »

Marshall Goldsmith

Uznawany za jednego z najlepszych na świecie nauczycieli i coachów menedżerów wyższego szczebla. Pracował z ponad 100 prezesami i ich zespołami zarządzającymi. Jest autorem lub redaktorem 30 książek.

Paweł Motyl

Jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa i podejmowania decyzji.


Najpopularniejsze tematy