Andrzej Jacaszek
wiceprezes ICAN Institute
Zaangażuj kulturę organizacyjną w budowanie wzrostu i rozwoju
Firmy, które dążą do kulturowej transformacji, często odkrywają, że ich działania są bezskuteczne, ponieważ, nie wpływają w istotny sposób na pracowników. W efekcie organizacje nie nadają się do zmiany mimo zainwestowania setek, a nawet tysięcy godzin pracy. Nie mówiąc już o środkach finansowych. Receptą na ten brak skuteczności może być podejście oparte na umiejętnościach.
Dlaczego nawet zdolni menedżerowie osiągają słabe wyniki?
Wielozadaniowość, nieprzewidywalność, niepewność, wyzwania technologiczne i zawodowe, powodują, że codzienność współczesnego menedżera jest coraz trudniejsza do zrozumienia i coraz bardziej złożona. Wywołuje to zaburzenia neurologiczne, które odbijają się na wynikach pracy.
IV Kongres MIT Polska. Debata: „Wpływ wojny w Ukrainie na gospodarkę – ujęcie globalne i technologiczne”
Debata z udziałem zaproszonych gości, poświęcona wyjątkowemu wyzwaniu, z jakim mierzą się obecnie polskie, i nie tylko, firmy.
Kultura organizacyjna w popandemicznej rzeczywistości
Dziś, pracując w większości w rozproszonych zespołach, znacznie bardziej i szybciej dociera do nas, jak ogromne znaczenie ma kultura organizacji, w której pracujemy. O tym, jak i dlaczego warto ją budować i zmieniać w czasach pracy zdalnej przekonuje dr Maria Mycielska, ekspertka w obszarze kultury organizacyjnej.
Liderki nowej normalności
O tym, jak pandemia wpłynęła na sytuację kobiet w biznesie oraz z jakimi wyzwaniami mierzą się ostatnimi czasy liderki rozmawialiśmy podczas wirtualnego śniadania kobiet „ICAN Management Review”.
Patriotyzm gospodarczy – debata ekspertów
Obejrzyj debatę ekspertów na temat patriotyzmu gospodarczego. Moderuje Andrzej Jacaszek, dyrektor zarządzający ICAN Institute.
Pandemiczny kryzys przywództwa
Czego politycy, w kontekście pandemii i kryzysu nią wywołanego, mogą nauczyć się od biznesu? Podejmując trudne decyzje, warto oprzeć się na czterech zasadniczych kryteriach: bilansu netto, prawa, charakteru i pragmatyzmu.
Dobry menedżer nie ustaje w drodze do mistrzostwa
Znajomość drogi jest równie ważna jak znajomość celu. Nieustanny rozwój jest kluczowym towarzyszem sukcesów w biznesie.
Publiczno–prywatny, czyli partnerski [WIDEO]
O wyzwaniach związanych z realizacją wielkich projektów infrastrukturalnych na styku sektora publicznego i prywatnego mówi Bent Flyvbjerg, profesor Oxford University. Rozmawia Andrzej Jacaszek.
Podróż przez zmieniający się świat
Polska edycja "Harvard Business Review" pojawiła sie na rynku na początku 2003 roku. Już od pierwszego numeru postanowiliśmy, że naszą misją jest dostarczanie polskim menedżerom i przedsiębiorcom najlepszej i najbardziej aktualnej praktycznej wiedzy biznesowej.
Neuronauka w służbie wydajności [WYWIAD]
Czy wiedza na temat mózgu może zrewolucjonizować podejście do kierowania zespołem lub zarządzania własnym czasem? Okazuje się, że tak.
5 barier twojego biznesu
Polska jest naprawdę wyjątkowym krajem. Nie zawsze jednak w pozytywnym aspekcie.
Dość reklam!
Już chyba głupszej reklamy wymyślić nie mogli – wzdychamy jakże często, gorączkowo szukając pilota, by przełączyć telewizor na inny kanał lub choćby pozbawić go dźwięku.
Rozwiąż swoje problemy w 3 krokach
Większość firm nie zachowuje dostatecznego rygoru na etapie definiowania problemów, które wymagają rozwiązania.
Też wiesz wszystko najlepiej? Zmierzasz do samozagłady!
Ponieważ barbarzyński zwyczaj ścinania głów posłańcom przynoszącym złe wieści wciąż jeszcze pokutuje w świecie zarządzania i biznesu, cieszę się, że nie jestem w zasięgu ręki niektórych z was.
Jak zarządzać zmianą: 8 kroków
Co robić, kiedy dotychczasowa strategia zaczyna zawodzić? Jak nadążyć za tempem zmian, a nawet je wyprzedzić?
Jak nie trafić za kratki?
Czy prof. Christensen znalazł uniwersalną receptę na szczęście? Czy taka w ogóle istnieje?
Yin i yang zarządzania
Czy wiesz dokąd prowadzisz swoją organizację? Jak określisz cel, do którego chcesz dotrzeć?
Jak zwiększyć przychody o 50% i wejść na giełdę: prosta strategia
Czy formułowanie prostych, pozbawionych patosu, przejrzystych reguł strategicznych jest... proste?
Pokusa "tu i teraz"
Świat zmienia się zbyt szybko, aby zamykać się na to, co nowe.