Najpopularniejsze tematy:

Premium

Materiał dostępny tylko dla Subskrybentów

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

Premium

Subskrybenci wiedzą więcej!

Nie masz subskrypcji? Dołącz do grona Subskrybentów i korzystaj bez ograniczeń!

Wybierz wariant dopasowany do siebie!

Jesteś Subskrybentem? Zaloguj się

X
Następny artykuł dla ciebie
Wyświetl >>
Kluczowe trendy w obszarze nauki i rozwoju pracowników

Według badań McKinsey Institute, 80% zatrudnionych w USA lubi pracować z domu, a 41% twierdzi, że są bardziej produktywni na home office. Trudno się zatem dziwić, że zdalny i hybrydowy model pracy przyjął się i jest powszechnie stosowany w wielu przedsiębiorstwach. Podobnie jak podejście do miejsca pracy, zmienił się sposób zdobywania wiedzy i nowych umiejętności – coraz częściej w tym obszarze wykorzystujemy zalety komunikacji na odległość.

Jak zaznacza Damian Strzelczyk, założyciel platformy e‑learningowej Tutlo, pandemia uświadomiła pracodawcom, jak ważne jest usprawnienie procesu szkolenia pracowników. Przedsiębiorcy dziś znacznie chętniej podchodzą do nowych strategii, takich jak mikrolearning i nauka na żądanie, które umożliwiają uczenie się w sposób bardziej elastyczny i indywidualny, dostosowując program do potrzeb każdej osoby.

– Ostatni rok udowodnił nam, że bez problemu potrafimy kontynuować działalność operacyjną w modelu pracy zdalnej. Okazało się, że nie musimy chodzić do biura, aby mieć dostęp do dokumentów, czy skutecznie komunikować się ze współpracownikami. Wśród trendów, które pojawiły się w trakcie pandemii warto wymienić zmianę sposobu pozyskiwania nowych umiejętności. Pracownicy dużo częściej wolą uczyć się w wolnej chwili i wtedy, kiedy na to mamy ochotę – podkreśla założyciel Tutlo.

Po obejrzeniu wystąpienia Damiana Strzelczyka dowiesz się:

  • jak skutecznie motywować zespół do nauki i podnoszenia kompetencji,

  • jakie są nowe strategie uczenia się i zdobywania nowych umiejętności,

  • czym charakteryzuje się mikronauka i nauka na żądanie,

  • jak przestrzeń biurowa zmieniła podejście pracodawców do organizacji pracy i szkolenia pracowników na przykładzie case study Tutlo.

OBEJRZYJ TAKŻE » » »

Smart office – nowe technologie ułatwiają powrót do biur 

Bene wspólnie z Thing‑It stworzyło system i aplikację, za pomocą której można w wygodny sposób zarządzać biurem. Za pomocą aplikacji mobilnej pracownicy mogą wchodzić do siedziby firmy bez dotykania drzwi, a także rezerwować miejsce parkingowe, szafkę albo biurko. 

Zwinny HR na burzliwe czasy 

Askaniusz Sawicki , Jacek Kwieciński PL, Dorota Ciołak , Alina Smolarek PL, Joanna Koprowska PL

Podczas II Kongresu "Liderzy Jutra" zorganizowanego przez ICAN Institute eksperci HR i dyrektorzy personalni rozmawiali o sprawdzonych strategiach, najlepszych praktykach, ale także i o tym, jakie działania nie będą już skuteczne i co warto zmienić przygotowując się na nadejście 2022 roku.

IBM Flash Systems – bezpieczeństwo inwestycji i bezpieczeństwo danych 

Łukasz Pikur , Mikołaj Poznerowicz

W dzisiejszym świecie biznes w coraz większym stopniu opiera się na danych, dlatego tak jak zabezpieczamy majątek firmy, w podobny sposób powinniśmy dbać o bezpieczeństwo informacji na firmowych serwerach. Warto o tym pamiętać decydując się na inwestycję w infrastrukturę IT, co zwróci się w przyszłości w postaci niskiego całkowitego koszt posiadania danego rozwiązania.

Damian Strzelczyk

Współzałożyciel i członek zarządu Tutlo - szkoły języka angielskiego, która uczy online w formule „na żądanie”. Pasjonat przedsiębiorczości i marketingu - wyróżniony trzykrotnie na liście Forbes „30 przed 30”, finalista konkursu EY Przedsiębiorca Roku


Najpopularniejsze tematy