Paweł Górecki
Redaktor MIT Sloan Management Review Polska
Artur Białkowski, Medicover Poland: „Branża medyczna musi korzystać z najnowszych technologii”
Digitalizacja nie tylko ułatwia pracę lekarzom, ale sprawia też, że sam pacjent może w pewnym zakresie postawić diagnozę.
Jacek Siwiński, Velux Polska: "Sytuacja wymaga zwinnego zarządzania, ale z dbałością o klientów"
Zerwane łańcuchy dostaw, wysoka inflacja, rosnące ceny surowców i energii sprawiają, że firmy z branży budowlanej takie jak Velux zmuszone są podnosić ceny. Po pandemii, popyt na ich produkty jest wciąż duży. Dalsze podwyżki mogą jednak przynieść załamanie rynku. Z Jackiem Siwińskim, prezesem Velux Polska o wyzwaniach związanych z tą sytuacją rozmawia Paweł Górecki, redaktor ICAN.
Jakub Dzik, Impel SA: „Okres planowania jest obecnie zdecydowanie krótszy. Musimy być bardziej elastyczni”
Trudny dostęp do kapitału, braki kadrowe, zmiana mentalności pracowników, to największe wyzwania w branży outsourcingowej. Z Jakubem Dzikiem, wiceprezesem zarządu Impel Group, rozmawia o nich Paweł Górecki, redaktor ICAN.
Deborah Ancona: lider to ktoś, kto stoi u steru podczas sztormu
W czasach wysokiej niepewności, której często towarzyszy strach o przyszłość, oczy pracowników zwracają się ku liderom. Oczekują, że staną oni na wysokości zadania i bezpiecznie przeprowadzą ich przez burzę.
Cyfrowy łańcuch wartości na niepewne czasy
Gruntowna przebudowa łańcucha wartości w obszarze logistyki, zarządzania kosztami produkcji, cenami i projektowaniem produktu pozwala zabezpieczyć się przed skutkami kryzysu.
Lato 2021 Nowy numer "MIT Sloan Management Review Polska"
Platformania - jak z głową zdobywać klientów, konkurować i rosnąć w biznesie platformowym
Biznes platformowy: strategia w erze cyfrowej konkurencji
Wybitny profesor i prodziekan Sloan Management Review, Michael A. Cusumano, w rozmowie z Pawłem Góreckim, redaktorem naczelnym MIT SMRP, opowiada o tym czym są biznesy platformowe oraz dlaczego stanowią szczególny obiekt zainteresowania funduszy Venture Capital. Słuchacze dowiedzą się również czym są efekty sieciowe i dlaczego są istotne przy tworzeniu tego typu biznesów.
BlackBerry – from mobile to mobility
How to set a business on a completely new track while remaining a significant global player -Charles Eagan, Chief Technology Officer at BlackBerry writing exclusively for MIT Sloan Management Review Poland.
Na rowerze, z czołgiem z kartonu
O tym, jak dzięki zbiorowej inteligencji rozwiązywać problemy o wielkiej wadze, oraz o roli eksperymentu i kulturze krytycznego myślenia w tworzeniu innowacji opowiada Steven Spear z MIT Sloan School of Management, ekspert w dziedzinie projektowania skomplikowanych innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych.
Pod batutą prezesa – muzyczne lekcje przywództwa
Chcesz wiedzieć, jaki styl przywództwa w największym stopniu angażuje zespół i skutecznie stymuluje kreatywność, obserwuj wielkich dyrygentów. O tym, czego mogą się od nich nauczyć prezesi, dyrektorzy zarządzający i inni menedżerowie opowiada Itay Talgam – dyrygent, uczeń Leonarda Bernsteina, doradca liderów oraz mówca motywacyjny, gość zbliżającego się kongresu „MIT Sloan Management Review Polska”. Rozmawia Paweł Górecki, redaktor naczelny MIT SMRP.
Sposób na pracę hybrydową. Aplikacja pracownicza
Producent sprzętu AGD zdecydował się na wprowadzenie po pandemii hybrydowego modelu pracy. Chcąc ułatwić pracownikom zorganizowanie swoich obowiązków na nowo, zarząd chce wdrożyć aplikację pracowniczą, pozwalającą rezerwować biurka, sale konferencyjne, organizować pracę zespołów, ułatwiającą komunikację i załatwianie kwestii administracyjnych. Jak wdrożyć taką aplikację w sposób najbardziej efektywny?
Myślisz o biznesie platformowym? Zacznij od zimnego kompresu
Jako konsumenci indywidualni czy firmowi coraz częściej korzystamy z zakupów na platformach. Jako przedsiębiorcy coraz częściej sprzedajemy towary i usługi za pośrednictwem platform, czy to własnych, czy tworzonych przez inne organizacje.
Kolektywna inteligencja jako metoda pracy
Rafał Olszowski związany z MIT Center for Collective Intelligence, jednostką naukowo-badawczą MIT Sloan School of Management, opowiada o kolektywnej inteligencji jako metodzie pracy grupowej.
Wykorzystanie inteligencji zbiorowej do rozwiązywania ważnych problemów
Steven Spear jest uznanym ekspertem w zakresie zarządzania złożonymi pracami rozwojowymi, projektowymi i dostawczymi. W rozmowie z Pawłem Góreckim, redaktorem Naczelnym MIT SMRP opowiada wykorzystaniu inteligencji zbiorowej do rozwiązywania ważnych problemów.
Produktywność zespołów w epoce pracy zdalnej
Dominika Bettman poza jawnymi negatywnymi skutkami pandemii, podkreśla również, że była ona motorem do cyfrowej zmiany. Zmiana to nie tylko zwiększenie roli technologii, ale ogromna transformacja kultury pracy w organizacjach.
Współpraca w ekosystemach biznesowych
O tym, jak analityka złożonych sieci oraz mapowanie mediów społecznościowych pozwalają poznawać i budować ekosystemy sprzyjające innowacyjności opowiada Marcelo Tedesco z MIT D-Lab.
Rada Programowa MIT SMRP - czwarte posiedzenie
Sukces cyfrowej transformacji oraz produktywność pracowników działających w modelu rozproszonym, w mniejszym stopniu zależą od wyboru konkretnych rozwiązań, a w większym od potrzeb biznesowych firmy i kultury organizacyjnej - to wnioski z dyskusji członków Rady Programowej MIT SMRP
Monetyzacja innowacji – jak kreować politykę cenową firmy w cyfrowym świecie?
Tworzenie strategii cenowej jest niezwykle ważnym, a jednocześnie trudnym zadaniem. To właśnie od niej zależą wyniki sprzedażowe firmy i jej pozycja na rynku. Jak zatem kreować politykę cenową w cyfrowym świecie? Z Madhavanem Ramanujamem rozmawia Paweł Górecki – wywiad w języku angielskim.
BlackBerry – od mobilności do… mobilności
O tym, jak skierować biznes na zupełnie nowe tory i pozostać globalnym graczem, specjalnie dla „MIT Sloan Management Review Polska” pisze Charles Eagan, Chief Technology Officer w BlackBerry. Opracowanie: Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”.
Gra zespołowa – klucz do cyfrowej oferty wartości
O tym, jak rozproszony model podejmowania decyzji sprawdza się w czasach gospodarki cyfrowej i co zrobić, by poszczególne zespoły nie traciły z oczu nadrzędnego celu całej organizacji.