Usługi w chmurze
Wszystkich czeka migracja do chmury? Podsumowanie debaty eksperckiej
Eksperci nie mają wątpliwości, że jedynym słusznym kierunkiem rozwoju firm jest migracja do chmury. W jaki sposób przenieść się do chmury z korzyścią dla rachunku ekonomicznego, potencjału innowacyjnego i z uwzględnieniem bezpieczeństwa danych? Między innymi o tym rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego Biznes w chmurze podczas XV Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach.
Pierwszy polski język neuronowy
Na rynku pojawił się syntezator mowy, który brzmi w języku polskim tak naturalnie, że trudno go odróżnić od prawdziwego ludzkiego głosu.
Komentarz eksperta: W chmurze gasimy światła
Chmura, jak każde inne narzędzie, może być obiektem optymalizacji kosztów. Szczęśliwie, istnieje wiele możliwości, aby taką optymalizację zastosować i tym samym ograniczyć wydatki.
Komentarz eksperta: Bezpieczeństwo cybernetyczne jest bezcenne
Nie tnij kosztów związanych z utrzymaniem chmury obliczeniowej. Znajdź odpowiedniego partnera, który pomoże w optymalizacji infrastruktury IT z zachowaniem ochrony cybernetycznej.
Inteligentna sieć transmisji danych
W nowoczesnych firmach, które przechodzą lub już przeszły transformację technologiczną i przeniosły zasoby do chmury, transmisja danych jest równie ważna jak zarządzanie samą organizacją.
Czy multicloud to najlepsze rozwiązanie dla biznesu?
Globalna technologia cloud computingu rozwija się już od ponad 20 lat. Europejscy przedsiębiorcy dostrzegli jej potencjał i zaczęli przenosić część procesów poza swoje siedziby. Niestety zupełnie inaczej wygląda to w Polsce.
Chmura obliczeniowa - królowa transformacji technologicznej
Chmura stale się rozwija, a to za sprawą coraz to nowszych sposobów jej wykorzystywania. Czym nas zaskoczy w 2022 roku?
Dlaczego biznes przenosi się do chmury?
Czy każda organizacja biznesowa powinna korzystać z chmury w maksymalnym stopniu? Czy nadzieje i korzyści nie przesłaniają potencjalnych wyzwań i zagrożeń? Na te i inne pytania odpowiedzieli eksperci, m.in. z firmy Comarch.
Dlaczego firmy nie chcą chmury?
Aż 65 proc. przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej z działów IT twierdzi, że czynnikami, które w największym stopniu zniechęcają do implementacji rozwiązań chmurowych są obawa o bezpieczeństwo danych oraz o to, że nie będą one przetwarzane zgodnie z prawem.
Firmy muszą otwierać się na mikrousługi i myśleć modułowo
Organizacje mogą uczynić zarządzenie łatwiejszym dzięki wprowadzeniu modułów, mikrousług i interfejsów API.
Z chmur na ziemię. Wywiad z Jarosławem Sokolnickim z firmy Microsoft
O tym, jak rozwiązania chmurowe wpływają na lepsze zrozumienie potrzeb klientów i zwiększenie przewagi konkurencyjnej firm, mówi Jarosław Sokolnicki, Microsoft Technology Center Lead. Rozmawia Mariusz Smoliński.
Jak zintegrować działy marketingu, sprzedaży i obsługi klienta?
Proces sprzedaży produktu lub usługi polega na ciągłej współpracy działów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Efektywna ich kooperacja to jedno z najbardziej zyskownych działań, które należy praktykować w każdej firmie.
Dlaczego menedżerowie boją się danych?
Kierownicy są optymistycznie nastawieni do sztucznej inteligencji, ale ostrożni w kwestii przywództwa w zakresie danych.
Dane pomogą zlokalizować wyciek [Mistrzowie Innowacyjnej Transformacji]
Celem wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest chronienie zasobów naturalnych za pomocą innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do 2040 roku przedsiębiorstwo chce całkowicie zniwelować straty wody w swoim regionie. Za to, jak podchodzi do tego problemu zostało nagrodzone w konkursie „MIT Sloan Management Review Polska” Mistrz Innowacyjnej Transformacji, MPWiK to zwycięzca w kategorii „Technologia i rynek”.
Technologiczni giganci inwestują w Edge Computing
Obecnie na świecie jest ponad 50 miliardów urządzeń IoT, a liczba ta będzie zwiększać się z rozwojem rynku. Wraz z liczbą urządzeń podłączonych do sieci, wykładniczo rośnie również ilość przetwarzanych informacji
Widok danych 360
Dane powinny być własnością organizacji, a nie poszczególnych jej jednostek i departamentów. Niestety w rzeczywistości bardzo często jest na odwrót.
Trendy technologiczne 2021
Wydarzenia mijającego już 2020 roku spowodowały dynamiczny skok technologiczny i przyspieszyły rozwój wielu firm. Czy ta tendencja utrzyma się w nadchodzącym roku? Sprawdzamy, na jakie trendy technologiczne warto zwrócić uwagę już teraz.
Budowa i prezentacja oferty w kanałach zdalnych
Nikt nie powinien być zaskoczony, że w obecnej sytuacji praca sił sprzedażowych powinna być dostosowana do panujących warunków prowadzenia działalności.
Migracja rozwiązania e-commerce do Microsoft Azure - dlaczego warto i jak to zrobić?
- Jedna trzecia zakupów odbywają się na dojrzałych rynkach odbywa się za pomocą mediów społecznościowych - zaznaczył Antoni Pomykała, przedsiębiorca i doradca biznesowy w zakresie innowacji technologicznych, dyrektor działu usług chmurowych i odpowiada za transformację cyfrową w T-Systems.
Praca zdalna czy hybrydowa? Jaki model wybierzemy po COVID-19
Biorąc pod uwagę upływ czasu oraz pewne „przyzwyczajanie się” do sytuacji spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19, jak również rozwój sytuacji z tym związanej oraz rosnące przekonanie, że kolejne ograniczenia w najbliższej przyszłości są nieuniknione, krytycznie istotne staje się długoterminowe podejście do „nowej normalności”, a raczej „nowej nienormalności”.