Magazyn o biznesie dla biznesu
Magazyn linderów cyfrowej transformacji
Książki, e-booki, szkolenia
Osobista platforma wiedzy
Kongresy, konferencje, webinary
W nowoczesnych firmach, które przechodzą lub już przeszły transformację technologiczną i przeniosły zasoby do chmury, transmisja danych jest równie ważna jak zarządzanie samą organizacją.
Globalna technologia cloud computingu rozwija się już od ponad 20 lat. Europejscy przedsiębiorcy dostrzegli jej potencjał i zaczęli przenosić część procesów poza swoje siedziby. Niestety zupełnie inaczej wygląda to w Polsce.
Chmura stale się rozwija, a to za sprawą coraz to nowszych sposobów jej wykorzystywania. Czym nas zaskoczy w 2022 roku?
Czy każda organizacja biznesowa powinna korzystać z chmury w maksymalnym stopniu? Czy nadzieje i korzyści nie przesłaniają potencjalnych wyzwań i zagrożeń? Na te i inne pytania odpowiedzieli eksperci, m.in. z firmy Comarch.
Aż 65 proc. przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej z działów IT twierdzi, że czynnikami, które w największym stopniu zniechęcają do implementacji rozwiązań chmurowych są obawa o bezpieczeństwo danych oraz o to, że nie będą one przetwarzane zgodnie z prawem.
Organizacje mogą uczynić zarządzenie łatwiejszym dzięki wprowadzeniu modułów, mikrousług i interfejsów API.
O tym, jak rozwiązania chmurowe wpływają na lepsze zrozumienie potrzeb klientów i zwiększenie przewagi konkurencyjnej firm, mówi Jarosław Sokolnicki, Microsoft Technology Center Lead. Rozmawia Mariusz Smoliński.
Proces sprzedaży produktu lub usługi polega na ciągłej współpracy działów marketingu, sprzedaży i obsługi klienta. Efektywna ich kooperacja to jedno z najbardziej zyskownych działań, które należy praktykować w każdej firmie.
Kierownicy są optymistycznie nastawieni do sztucznej inteligencji, ale ostrożni w kwestii przywództwa w zakresie danych.
Celem wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest chronienie zasobów naturalnych za pomocą innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do 2040 roku przedsiębiorstwo chce całkowicie zniwelować straty wody w swoim regionie. Za to, jak podchodzi do tego problemu zostało nagrodzone w konkursie „MIT Sloan Management Review Polska” Mistrz Innowacyjnej Transformacji, MPWiK to zwycięzca w kategorii „Technologia i rynek”.
Obecnie na świecie jest ponad 50 miliardów urządzeń IoT, a liczba ta będzie zwiększać się z rozwojem rynku. Wraz z liczbą urządzeń podłączonych do sieci, wykładniczo rośnie również ilość przetwarzanych informacji
Dane powinny być własnością organizacji, a nie poszczególnych jej jednostek i departamentów. Niestety w rzeczywistości bardzo często jest na odwrót.
Wydarzenia mijającego już 2020 roku spowodowały dynamiczny skok technologiczny i przyspieszyły rozwój wielu firm. Czy ta tendencja utrzyma się w nadchodzącym roku? Sprawdzamy, na jakie trendy technologiczne warto zwrócić uwagę już teraz.
Nikt nie powinien być zaskoczony, że w obecnej sytuacji praca sił sprzedażowych powinna być dostosowana do panujących warunków prowadzenia działalności.
- Jedna trzecia zakupów odbywają się na dojrzałych rynkach odbywa się za pomocą mediów społecznościowych - zaznaczył Antoni Pomykała, przedsiębiorca i doradca biznesowy w zakresie innowacji technologicznych, dyrektor działu usług chmurowych i odpowiada za transformację cyfrową w T-Systems.
Biorąc pod uwagę upływ czasu oraz pewne „przyzwyczajanie się” do sytuacji spowodowanej wybuchem pandemii COVID-19, jak również rozwój sytuacji z tym związanej oraz rosnące przekonanie, że kolejne ograniczenia w najbliższej przyszłości są nieuniknione, krytycznie istotne staje się długoterminowe podejście do „nowej normalności”, a raczej „nowej nienormalności”.
Wydarzenia wirtualne mogą być ciekawą alternatywą dla stacjonarnych spotkań, oferując przy okazji dodatkowe wartości oraz możliwości. Historia Warszawskiego Festiwalu Filmowego „Wisła” pokazuje, jak wiele można zyskać na – przymusowej bądź nie – zmianie formatu.
– Korzyści płynące z migracji do chmury są liczne i mierzalne, począwszy od elastycznego budżetowania, zarządzania zasobami, nieograniczonej skalowalności, dostępu do najnowocześniejszych funkcji, a skończywszy na potężnych narzędziach do zarządzania personelem – opowiada Marcin Grygielski, ekspert w dziedzinie rozwiązań Genesys Cloud.
15 lat. Tyle wystarczyło, by całkowicie przemodelować światowy rynek największych i najbardziej wartościowych korporacji.
Technologia IBM Flash wypiera inne dyski i będzie niedługo bezsprzecznie królować na rynku. Jakie są plusy z korzystania z macierzy Flash IBM? Jakie zmiany trzeba wprowadzić żeby jej używać? Jak zjawisko tearingu przekłada się na operacje danych wejścia i wyjścia?