Zarządzanie firmą
Dobrostan w pytaniach i odpowiedziach
Współczesne organizacje posługują się różnymi narzędziami oraz praktykami w celu pozyskania kandydatów i utrzymania ich przy sobie. Świadomość pracodawców o potrzebie dbania o kapitał ludzki sukcesywnie rośnie i równolegle uwypukla się też potrzeba umiejętnego łączenia sfery prywatnej i zawodowej.
Rozpoczął się nabór zgłoszeń do 2. edycji konkursu „Liderzy Jutra”!
ICAN Institute ponownie nagradza liderów firm, które odnoszą sukcesy w swoim branżach, odważnie wytyczając nowe standardy. Zgłoszenia można przesyłać do 6 września w kategoriach: Model biznesowy i Ekspansja zagraniczna.
Pandemia uderzyła najmocniej w przedsiębiorczość kobiet
Pandemia negatywnie wpłynęła na przedsiębiorczość Polaków. Sytuacja spowodowana koronawirusem dużo mocniej dotknęła kobiety, przez co znacznie rzadziej niż mężczyźni decydowały się one na założenie firmy.
Czy firmy technologiczne stały się fabrykami XXI wieku? W Amazonie pracuje niemal 1,3 miliona osób
Na początku 2021 roku pięć największych firm technologicznych z USA (Facebook, Amazon, Microsoft, Google i Apple) zatrudniało łącznie ponad 1,8 miliona osób. W zaledwie dwie dekady osiągnęły poziom, na jaki przedsiębiorstwa produkcyjne musiały pracować ponad pół wieku. Ten gwałtowny rozwój budzi podziw, ale też obawy.
Świadome marki
O tym, jak firmy powinny świadomie kształtować swoje marki, opowiada Krzysztof Langer, założyciel i prezes agencji brandingowej Admind Branding & Comunications.
Reputacja, czyli wspólna sprawa
Nie od dziś wiadomo, że na rynku B2B reputacja firmy należy do najważniejszych czynników wpływających na sprzedaż i wyniki finansowe. Jednocześnie coraz więcej czynników i procesów wewnątrz organizacji wpływa na reputację. Już choćby z tego względu na biznes trzeba patrzeć holistycznie. To system naczyń połączonych, w którym sprzedaje cała firma. Nie tylko handlowcy.
Kultura organizacyjna: ukryty wymiar firmy
Na dwoje babka wróżyła. Jedni twierdzą, że silna, spójna i wyraźna kultura organizacyjna to zguba. Inni, że wyjątkowa i wyrazista kultura staje się ważnym kapitałem firmy.
Czy duże firmy mogą być bardziej przedsiębiorcze od start-upów?
Inwestorzy lubią kupować marzenia. Jakie szanse powodzenia ma taka decyzja i jak sprawa wygląda w porównaniu do „zwykłych” start-upów?
Handlowcy powinni zajmować się tylko sprzedażą
Sprzedaż stała się dysfunkcyjna – przekonuje Justin Roff-Marsh, międzynarodowy ekspert w dziedzinie sprzedaży, i namawia do restrukturyzacji zespołów sprzedażowych. W rozmowie tłumaczy, jak zbudować efektywne działy sprzedaży i wykorzystywać potencjał handlowców.
Déjà vu szefa sprzedaży [TEST]
Jeśli czytając odpowiedzi w tym teście, poczujesz się tak, jakbyś gdzieś kiedyś już je słyszał, nie bądź zdziwiony. Możliwe, że udzielili ich Twoi koledzy z branży.
Działalność firmy z troską o interesariuszy
Społeczna odpowiedzialność przynosi wymierne korzyści biznesowi. Mając tego świadomość, Volkswagen Poznań świadomie podejmuje działania z obszaru CSR.
Nowe pole rywalizacji
Coraz powszechniejsza obecność robotów we współczesnym biznesie stawia przed firmami nowe wyzwania. Niektóre aspekty ich działalności – takie jak obsługa klienta czy zarządzanie zasobami ludzkimi – trzeba będzie stworzyć praktycznie od podstaw.
Cyfryzacja floty pojazdów
Nowoczesna telematyka nie tylko daje możliwość kompleksowego zarządzania pojazdami wykorzystywanymi przez firmy.
Zwerbuj IT. 5 sposobów na zwiększanie przychodów dzięki technologii [DEBATA]
Zachęcamy do obejrzenia zapisu rozmowy z ekspertami, którzy rozmawiali o tym, jak przybliżać światy biznesu i IT.
Uwierz w NextG! Jak efektywnie przeprowadzić proces sukcesji?
Pora, żeby sukcesor napisał własny rozdział w firmie rodzinnej.
Przestrzeń wspólna
Komfort pracowników --- temu celowi jest dziś podporządkowane tworzenie przestrzeni do pracy. Dobra koniunktura gospodarcza i chęć sprostania wymogom stawianym nowoczesnym biurom dostarcza paliwa całej branży nieruchomości.
Silne sojusze w niepewnych czasach
Firmy logistyczne są zmuszone działać na bardzo różnorodnym i niepewnym rynku. Wobec braku kierowców walka o wykwalifikowanych pracowników stale się zaostrza, zaś planowane regulacje prawne mogą mieć poważnie skutki nie tylko dla branży, ale i całej gospodarki.
Odkrywanie nowych technologii mamy we krwi
Branża biotechnologiczna coraz bardziej interesuje się tzw. medycyną personalizowaną, pozwalającą na precyzyjne leczenie pacjenta z uwzględnieniem charakterystyki genetycznej i mutacji chorobotwórczych.
Więcej ekologii i innowacji
Świat stoi przed koniecznością znalezienia rozwiązania, które pogodzi rosnące potrzeby firm z dostępnymi zasobami środowiska. Czy gospodarka o obiegu zamkniętym może być tym rozwiązaniem?
Praca w przestrzeni przyszłości
O tym, dlaczego korporacje coraz częściej korzystają z przestrzeni coworkingowych rozmawiamy z Yotamem Alroyem, współzałożycielem firmy Mindspace.