Internet rzeczy
Nowe możliwości dzięki cyfrowym bliźniakom
Osiągnięcia w dziedzinie technologii przynoszą nowe zastosowania wirtualnych modeli rzeczywistych obiektów.
BlackBerry – od mobilności do… mobilności
O tym, jak skierować biznes na zupełnie nowe tory i pozostać globalnym graczem, specjalnie dla „MIT Sloan Management Review Polska” pisze Charles Eagan, Chief Technology Officer w BlackBerry. Opracowanie: Paweł Górecki, redaktor naczelny „MIT Sloan Management Review Polska”.
Praca z robotami w świecie po pandemii
Gotowe do działania od razu po podłączeniu (plug-and-play) systemy automatyki można błyskawicznie konfigurować – aby reagować na nagłe skoki zapotrzebowania – i równie szybko zmieniać ich konfigurację, kiedy nastąpi zmiana potrzeb.
Mądrzejsze wykorzystywanie inteligentnych budynków
Inteligentne otoczenie może poprawić bezpieczeństwo miejsca pracy oraz przełożyć się na wyższą jakość współpracy. Coraz więcej firm, właścicieli nieruchomości i deweloperów zastanawia się, co będzie potrzebne, aby ułatwić powrót ludzi do fizycznych miejsc pracy w trakcie pandemii i po jej zakończeniu.
Zaufanie do AI – nie taka prosta sprawa
Jeszcze jesteśmy na początku ery sztucznej inteligencji, a ta już sporo namieszała w naszej codzienności, zmieniając to, jak pracujemy, korzystamy z internetu czy przemieszczamy się po mieście. Brak regulacji i zasad etycznych dotyczących zarządzania rozwojem AI wywołuje coraz większy niepokój opinii publicznej. Jak zmniejszyć lukę zaufania do AI oraz zadbać o bezpieczeństwo, prywatność i spokój społeczeństwa?
Jak tradycyjne przedsiębiorstwa mogą konkurować w gospodarce współdzielenia
Dzięki danym generowanym przez internet rzeczy, dostawcy tradycyjnych produktów mogą uczestniczyć w gospodarce współdzielenia i zwiększać przychody.
Biurowce high-tech dla cyfrowych talentów
W ciągu ostatniej dekady rewolucja technologiczna nie ominęła nieruchomości, znacznie zmieniając ich wygląd i funkcje. Najbardziej widoczne jest to w przypadku biurowców, których w naszym kraju buduje się coraz więcej
Algorytm wie więcej
O korzyściach biznesowych i zagrożeniach związanych z profilowaniem w internecie, o informacjach, które można wyczytać ze śladów cyfrowych, mówi nam Michał Kosiński, psycholog społeczny pracujący na Stanford University, gość II Kongresu MIT Sloan Management Review Polska Digital Leadership & Technology, który odbędzie się 21–22 kwietnia w Warszawie. Rozmawia Paweł Górecki
Jak zarażać ludzi nowymi technologiami
Najnowsze badania na temat sieci społecznościowych tłumaczą, dlaczego nowe technologie i innowacyjne rozwiązania rozprzestrzeniają się. Przy czym pojęcie wiralności wcale nie jest tu kluczowe.