Agile
Sale konferencyjne – nowe trendy w projektowaniu biura
Czego pracownicy oczekują od nowoczesnego biura? Elastyczności, wygody, technologii? I jaką rolę te oczekiwania odgrywają w tworzeniu nowoczesnego biura, które spełnia oczekiwania dzisiejszych pracowników? Kluczowe staje się spojrzenie na nowe potrzeby związane z projektowaniem sal konferencyjnych.
Jak stworzyć przestrzeń, do której pracownicy będą chcieli wracać?
Coraz więcej firm wprowadza obowiązkową politykę powrotu do biur, licząc na wzrost efektywności. Natomiast dane pokazują wyraźnie, że takie restrykcyjne podejście może przynieść odwrotny skutek. Jak więc stworzyć przestrzeń, do której pracownicy będą chcieli chętnie wracać z własnej woli, a nie z przymusu?
Nowa rzeczywistość pod szyldem elastyczności
Rynek biurowy istotnie zmienił się wskutek pandemii, a ostatnie lata to czas, w którym jego ewolucja wyraźnie przyspieszyła. Główną siłą napędową tego procesu było upowszechnienie się hybrydowego modelu pracy, a wraz z nim pojawienie się nowych oczekiwań – zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Ich wspólnym mianownikiem stała się potrzeba jeszcze większej elastyczności, rozumianej już nie tylko w ujęciu tego, skąd i jak pracujemy, ale też efektywnego zarządzania zasobami, w tym również przestrzenią do pracy.
Elastyczność wymaga ram i reguł
Duże organizacje mogą dorównać szybkości i elastyczności start-upów, jeśli liderzy zapewnią pracownikom sporą autonomię, jednocześnie wyznaczając jasno zdefiniowane ramy ich działania.
Kiedy rozproszenie zespołu przestaje być przeszkodą
Projekty innowacyjne w warunkach zdalnych rządzą się swoimi prawami. W Credit Agricole odkrywaliśmy to w dobie pandemii, pracując wraz z Efigence nad aplikacją mobilną CA24 Mobile – pełna korzyści. Była to ścieżka pełna wyzwań, na końcu której udało nam się osiągnąć sukces. Oto jak sobie z nimi radziliśmy i czego dowiedzieliśmy się o zarządzaniu pracą złożonego zespołu w warunkach online.
Jak zwinne podejście buduje wartość dla klienta
O swoich doświadczeniach we wdrażaniu zwinności organizacyjnej piszą Krzysztof Habowski i Rafał Kern z firmy RST Software Masters.
Zwinność to za mało
Liderzy będą w stanie wykorzystać potęgę zwinnego zarządzania, jeśli zaradzą sztywności architektonicznej, zmniejszą niedobór talentów oraz przyjmą produktowy sposób myślenia.