Spotkania
Jak prowadzić spotkanie? Jak przygotować się do spotkania? Jak planować spotkania?
Dni bez spotkań służbowych to rzadkość. Nie należą do nich jedynie negocjacje 1:1, rozmowy sprzedażowe czy cykliczne statusy zespołów. Networking stał się ważnym narzędziem biznesowym, każde spotkanie może być dobrą okazją do zdobycia ciekawego kontaktu i otworzenia sobie nowych drzwi. Dlatego istotnym elementem konferencji służbowych są nie tylko wykłady i warsztaty, ale również spotkania integracyjne i śniadania biznesowe. Aby te spotkania nie były stratą czasu, warto nauczyć się dobrze je wykorzystywać.
Jak wybrać strój na spotkanie? Gdzie umawiać spotkanie? Kto powinien proponować spotkanie?
Wiele osób nie lubi spotkań służbowych lub spotkań półformalnych, ponieważ krępuje ich nieznajomość reguł rządzących takimi sytuacjami. Savoir-vivre networkingu to swoista etykieta spotkań służbowych. Ta wiedza może decydować o sukcesie lub porażce towarzyskiej. Spotkanie handlowe to nie jest randka z aplikacji mobilnej, chociaż wspólną ich cechą jest odczuwany stres. Jak radzić sobie ze stresem przed ważną rozmową? Warto sprawdzić w dobrym źródle, jak ubrać się na takie spotkanie, jak zachowywać się na spotkaniu, kto powinien inicjować rozmowę i jakie miejsce jest najbardziej odpowiednie na takie spotkanie.
Jak odmówić spotkania? Jak odwołać spotkanie w ostatniej chwili? Dlaczego ktoś odwołuje spotkanie?
Równie ważne jak to, jak z sukcesem poprowadzić spotkanie jest również to, jak z sukcesem go odmówić lub odwołać je, nie powodując towarzyskiej burzy z piorunami. Należy pamiętać, aby szanować czas – swój i innych. Nie jest dobrym pomysłem akceptowanie zaproszeń na spotkania, z których z góry wiemy, że nic nie wyjdzie. Nie jest też dobrze widziane odwoływanie spotkań w ostatniej chwili, kiedy druga osoba nie ma już możliwości umówić w tym czasie innego spotkania. Paradoksalnie, odpowiedzią na pytanie: „dlaczego ktoś odmawia nam spotkania?” często jest: „ponieważ szanuje nasz czas”.
Czy notować na spotkaniu? Jak robić notatki ze spotkania?
Każde spotkanie warto wcześniej zaplanować. Przygotować agendę spotkania i przesłać ją do pozostałych osób. Dobrze jest wcześniej określić też cel spotkania czyli skutek, jaki chcemy osiągnąć dzięki rozmowie. Oczywiście, te cele mogą być różne, w zależności od rodzaju spotkania, którym może być zarówno szkolenie dla pracowników, impreza biznesowa, event promocyjny czy wyjazd integracyjny.
Pokaż mniejWiększość procesów biznesowych prędzej czy później prowadzi do spotkania. Spotkanie zarządu, spotkanie zespołu, spotkanie sprzedażowe, spotkanie integracyjne, negocjacje, rozmowa rekrutacyjna, przekazanie feedbacku, sesje coachingowe, konflikty między pracownikami… – to tylko kilka rodzajów interakcji, do których dochodzi w firmie. Jakie reguły rządzą zawodowymi relacjami i jak odnajdywać się podczas takich spotkań?
Pokaż więcej- Modele biznesowe 3
- Przywództwo i zarządzanie ludźmi 5
- Innowacje 6
- Zarządzanie talentami 5
- Motywacja 8
- Marketing strategiczny 2
- Negocjacje 1
- NA TABLICY 9
- Trendy 1
- Ekspansja 9
- Sukcesja 1
- Transformacja 10
- Kongres ICAN Management Review 21
- Efektywność pracy 2
- Biura 4
- Strategia 6
- E-commerce 1
- Patriotyzm gospodarczy 1
- Sprzedaż 18
- Zarządzanie ludźmi 16
- Be Polish Be Global 8
- Pomoc dla Ukrainy 1
- English 3
- Zwinne zarządzanie 2
- Zatrudnianie 4
Ugrzązłeś? Pożycz od kogoś… mózg!
Nawet doświadczeni sprzedawcy nie znają wszystkich możliwych pytań i wszystkich możliwych odpowiedzi.