Streszczenie: Sprzedaż w mediach społecznościowych staje się coraz bardziej istotnym elementem strategii marketingowych firm, ponieważ to właśnie w tych kanałach klienci wstępnie podejmują decyzje zakupowe. Social selling, czyli sprzedaż za pomocą mediów społecznościowych, zyskuje na znaczeniu, gdyż tradycyjne metody sprzedaży stają się coraz mniej skuteczne. Jednak, jak pokazuje praktyka, brak odpowiedniego przygotowania do tego rodzaju sprzedaży często prowadzi do popełniania błędów. W artykule omawiane są kluczowe zasady skutecznego social sellingu, w tym wykorzystanie modelu 4P (Produkt, Cena, Promocja, Miejsce), który pomaga stworzyć spójną strategię sprzedażową. Wskazówki obejmują również budowanie relacji z klientami, utrzymywanie ich zaangażowania oraz odpowiednią komunikację na każdym etapie cyklu zakupowego.
Webinarium: Jak sprzedawać w mediach społecznościowych? 4P w social sellingu
Czy wiesz, że dziś to właśnie w social mediach klienci pokonują główny odcinek swojej drogi zakupowej?
To tam poznają produkt, szukają rozwiązań swoich dylematów zakupowych, pytają o opinie i dzielą się treściami powiązanymi z daną usługą czy produktem. I podczas gdy inne metody sprzedaży tracą na efektywności, sprzedaż w mediach społecznościowych, czyli social selling, systematycznie rośnie w siłę. Wiążą się z tym nowe wyzwania, dylematy i, niestety, błędy, wynikające z niedostatecznego przygotowania do tej formy sprzedaży. Jak więc uniknąć falstartu? Jak zacząć skutecznie sprzedawać w mediach społecznościowych? Jakie jeszcze korzyści przyniesie Twojej firmie social selling?
Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinarium HBRP:
Nasz ekspert:

Piotr Stohnij
Ekspert i wykładowca ICAN Institute. Działa jako trener i konsultant w obszarze automatyzacji marketingu, mediów społecznościowych i zarządzania kryzysowego, a także zmiany pokoleniowej oraz marketingu rekrutacyjnego. Przeprowadził prawie 600 godzin zajęć dla kadry zarządzającej. Regularnie występuje na konferencjach i webinariach oraz publikuje na łamach czasopism branżowych, takich jak „Marketer+” i „Nowa Sprzedaż”.


