Ile jest wszystkich stron WWW?

CZY WIESZ, ŻE: liczba stron internetowych rośnie zaskakująco powoli (a okresowo nawet maleje).

Okazuje się, że… wcale nie tak dużo. Oczywiście jeśli jako stronę internetową zdefiniujemy odrębną nazwę hosta, która może zostać również przetworzona w odrębny adres IP. W tym kontekście MIT Sloan Management Review Polska to własnie pojedyncza strona WWW.

Mało tego. Jeśli ktoś spodziewałby się, że liczba stron WWW cały czas gwałtownie rośnie, to może się mocno zdziwić. Na przykład w 2018 roku całkowita liczba stron internetowych… spadła. W tym roku będzie ich już trochę więcej, ale i tak nie wiadomo, czy przekroczony zostanie wynik z 2017 roku:

Wszystko zaczęło się w sierpniu 1991 roku (sama strona powstała pod koniec 1990 roku, ale w sierpniu doczekała się udostępnienia). Później przez wiele lat internetowa kula śniegowa rozpędzała się dość spokojnie. Dopiero ostatnie 10 lat to prawdziwy skok liczby stron WWW, ale i ten trend zauważalnie wyhamowuje.
Dane za rok 2019: do września 2019 (włącznie).
Źródło: Internet Live Stats. Grafika: MITSMR.pl

Biznes na Facebooku

Co może być powodem spowolnienia wzrostu liczby stron internetowych (a nawet jej zmniejszenia)? Jedną z przyczyn – z perspektywy świata biznesu – jest wzrastająca popularność mediów społecznościowych. Część firm, zwłaszcza mniejszych, w ogóle nie korzysta z firmowych stron WWW, wykorzystując do kontaktów z klientami i reklamowania swojej oferty media takie jak Facebook, Instagram czy Twitter.

Źródło

Inspiracje z serii CZY WIESZ, ŻE są jak dobra kawa i chwila relaksu w pracy.
Jeśli jednak chcesz pogłębić umiejętności stosowania nowych technologii w biznesie, zapraszamy na stronę główną MIT Sloan Management Review Polska.