Autorzy

Tomasz Kulas

TOMASZ KULAS

Redaktor MIT Sloan Management Review Polska

Kontakt
E: t.kulas[at]mitsmr.pl
M: +48 784 521 599

O mnie
Od lat próbuję łączyć dwie PASJE: nowe technologie i fotografię. Dlatego mój życiorys zawodowy też dałoby się pewnie podzielić na dwa.

Nowe technologie
Zaczynałem jeszcze w prasie papierowej, jako szef działu Sprzęt w miesięczniku Enter. Kolejny ważny rozdział to miesięcznik CHIP, a następnie portal CHIP.pl, w którym przez wiele lat pełniłem funkcję redaktora prowadzącego. Z CHIP.pl współpracuję zresztą do dziś, choć obecnie piszę tam głównie o fotografii. Regularnie publikowałem też artykuły w miesięczniku Businessman.pl (prowadzenie stałego działu) i dzienniku Rzeczpospolita (dodatki technologiczne).
Obecnie zachwyca mnie odkrywanie mocniejszego z każdym rokiem powiązania między światem nowych technologii i biznesu – na łamach MIT Sloan Management Review Polska, wraz ze stroną www.mitsmr.pl.

Fotografia
Tu początkiem mojej dziennikarskiej drogi był miesięcznik Foto-Kurier. Następnie przyszedł czas na współpracę z portalami (m.in. WP.pl. Fotal.pl, Szeroki Kadr) oraz miesięcznikiem CHIP Foto Video Digital, który okazał się wstępem do współtworzonego przeze mnie (zastępca redaktora naczelnego) miesięcznika Digital Foto Video. W owym czasie było to najpopularniejsze medium fotograficzne w Polsce. Odskocznią od siedzenia w fotograficznym laboratorium testowym stało się założenie aktywnej do dziś grupy Fotospacery.pl – najwyższe stężenie pasji do fotografii w fotografii, jakie kiedykolwiek spotkałem. Ważnym doświadczeniem była też praca w firmie Sony, na stanowisku trenera centralnego do spraw produktów foto-wideo.

Jedno życie, dwa CV? Tak. Tym bardziej, że na osi czasu oba życiorysy mocno się pokrywają – najczęściej obie pasje udaje mi się realizować równocześnie.

Artykuły: