Autorzy

Paweł Motyl

Paweł Motyl

Ekspert w obszarze przywództwa i zarządzania, trener, doradca, inspirujący mówca, autor.

Jeden z czołowych europejskich ekspertów w zakresie przywództwa, podejmowania decyzji i zarządzania talentami. Pasjonat zaawansowanych technologii, ich wpływu na strategie konkurowania firm oraz na efektywność zespołów i liderów.

Autor książki „Labirynt. Sztuka podejmowania decyzji”, która w zaledwie cztery tygodnie stała się bestsellerem Harvard Business Review Polska i w kwietniu 2019 roku została wydana na rynku amerykańskim. Jest również autorem jednego z esejów opublikowanych w zbiorze „Work is Love Made Visible: A Collection of Essays About the Power of Finding Your Purpose From the World’s Greatest Thought Leaders”.

W październiku 2016 roku został wybrany spośród ponad 16 000 kandydatów do elitarnej globalnej grupy ekspertów Marshalla Goldsmitha; obok niego w przedsięwzięciu udział biorą takie osoby, jak dr Jim Kim, prezydent Banku Światowego, Alan Mulally, legendarny były prezes Ford Motor Corporation, Aicha Evans, wiceprezes Intel Corporation, David Peterson, szef coachingu w Google, gen. Bernard Banks, odpowiadający za rozwój przywództwa w Akademii US Army West Point, a także Clark Callahan z Harvard Business School.

W 2005 roku, jako pierwszy Polak, ukończył program trenerski w McClelland Center w Bostonie, a w 2015 roku uzyskał certyfikat executive coacha w Stakeholder Centered Coaching™. W 2018 roku ukończył Executive Program na Singularity University w Dolinie Krzemowej. Ponadto uczestniczy w projekcie Goldsmith / Thompson Leadership Accelerator w San Francisco.

Jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym Leadership Lab i cenionym mówcą inspiracyjnym. Doradza zarządom wiodących firm w Polsce i za granicą, a także prowadzi warsztaty i szkolenia dla menedżerów wysokiego szczebla. Występował na konferencjach z takimi speakerami jak dr Marshall Goldsmith, prof. Dave Ulrich, prof. Andrew McAfee, Neil Rackham, prof. Joseph Badaracco, czy też prof. Heike Bruch.

Wolny czas dzieli pomiędzy enologię oraz wyprawy wysokogórskie w Himalajach, Pamirze i Kaukazie.